Gripas epidēmija turpinās! Nedēļas nogalē slimnīcā nogādāti 25 pacienti

Komentāri

Infektoloģijas centra ārstus nepatīkami pārsteigusi negaidīti ilgā gripas epidēmija, kas turpinās jau otro mēnesi. Tagad A grupas vīrusa izplatībai pievienojies arī B grupas vīruss, kas ir ļoti bīstams. Nedēļas nogalē vien Infektoloģijas centrā nogādāti 25 gripas slimnieki, kas vērtējams kā liels skaits.

Lai gan arvien straujāk valstī ienāk pavasaris, dienas kļūst siltākas un gaišākas, savu uzvaras gājienu turpina bīstamais gripas vīruss. Latvijas Infektoloģijas centra mediķiem darba pilnas rokas – pēdējo dienu laikā pie viņiem nogādāts liels gripas slimnieku skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No gripas šogad miruši jau vismaz 46 cilvēki. Tie bijuši vecumā no 33 līdz 95 gadiem. Visiem bija viena vai vairākas hroniskas saslimšanas – sirds kaites, diabēts, vēzis, kā arī citi riska faktori, tostarp grūtniecība.

Neviens no mirušajiem pacientiem, par kuriem noskaidrots vakcinācijas statuss, nebija vakcinēts pret gripu.

Gripas vīrusu daļiņas nonāk cilvēka elpceļos un pēc tam elpceļu šūnās un no tām tālāk izplatās pa visu organismu, bojājot kapilāro tīklu visos orgānos. Gripas vīruss attīstās ļoti strauji – no vienas līdz četrām dienām, atkarībā no cilvēka imunitātes.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl