Komentāri
Vēlies kļūt par klaunu un palīdzēt bērniem? Dr. Klauni aicina savā komandā!
LETA

“Biedrība Dr. Klauns meklē radošus, atraktīvus, atbildīgus cilvēkus, kuri pēc īpašas mācību programmas būtu gatavi ilgtermiņā iesaistīties Dakteru Klaunu darbā, lai vēl vairāk bērniem Latvijas slimnīcu bērnu nodaļās, īpaši reģionos, palīdzētu veseļoties ar prieku,” teikts organizācijas paziņojumā.

Dakteri Klauni pirmo reizi Latvijā sāka darboties pirms trīs gadiem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Tagad Rīgas, Ventspils, Valmieras un Cēsu slimnīcā viņi ir sastopami gandrīz katru dienu – nodaļās un procedūru kabinetos, neatliekamajā palīdzībā un stacionāros. “Klaunu uzdevums ir palīdzēt bērniem aizmirst bailes, sāpes un dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesa psiholoģiskās sastāvdaļas,” teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad biedrība Dr. Klauns gaida jaunus pieteikumus, cerot atrast jaunus kolēģus slimnīcām Rīgā un reģionos (Ventspilī, Valmierā, Cēsīs, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē u.c.), kur vajadzīgi jauni spēki.

Foto:

Līdz ar to Daktera Klauna darbam īpaši aicināti pieteikties arī ārpus Rīgas dzīvojošie, kuri sevī jūt aicinājumu un spējas kļūt par Dakteriem Klauniem.

“Piesakieties droši, jo atlases procesā ar profesionāļu atbalstu palīdzēsim izvērtēt atbilstību šim darbam. Savukārt jebkurš Dakteris Klauns jums apstiprinās, cik šis darbs ir vērtīgs, aizraujošs, lai arī slimnīcas vide un ikdienas notikumi ne vienmēr ir priecīgi,” iedrošina Dr. Klauns vadītāja Marianna Milovska.

Svarīgākās īpašības, kas nepieciešamas Dakterim Klaunam, ir artistiskums un radošās spējas, komunikabilitāte, gatavība mācīties un pilnveidoties, spēja atrast kopīgu valodu ar bērniem, izpratne par darba specifiku slimnīcā un psiholoģiskā gatavība iespējamām grūtībām. Dakteri Klauni cer savās rindās redzēt jaunus biedrus, kas būtu gatavi iesaistīties programmā ilgtermiņā un regulāri.

Informāciju par atlases nosacījumiem un pieteikuma anketu var atrast mājas lapā – drklauns.lv, kā arī skatīties aktuālāko informāciju facebook.com/drklauns.

Atlases procesa programmas ”Dr. Klauns” mērķis ir izveidot dalībnieku grupu, kur katrs, sekmīgi pabeidzot mācības un praksi, pēc apmēram pusgada būs sagatavots patstāvīgam Daktera Klauna darbam slimnīcu bērnu nodaļās.

Dr. Klauns ir klaunu terapijas programma, kuras analogi eksistē vairāk nekā 30 pasaules valstīs, pirmo reizi sākta praktizēt 1986. gadā ASV. Latvijā tā darbojas kopš 2012. gada, un tagad 25 profesionāli medicīnas klauni dodas uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu.

Lasi vēl