“Gribētu ticēt, ka frakcija saglabāsies vismaz līdz budžeta pieņemšanai” – “Vienotības” deputāti neziņā par partijas nākotni bez Āboltiņas

1 komentārs

“Vienotības” valdes negaidīto lēmumu izslēgt no partijas Solvitu Āboltiņu viņa pati vērtē kā cinisku. Tomēr vēl vismaz pagaidām Āboltiņa turpinās vadīt “Vienotības” frakciju Saeimā un uzskata, ka nav nekāda pamata runām par “Vienotības” turpmāku šķelšanos. Tikmēr “Vienotības” Saeimas deputāti lēmumu izslēgt Āboltiņu vērtē pretrunīgi. Un izskan arī bažas par to, kā politiskais spēks spēs turpināt strādāt parlamentā.

“”Vienotības” valde ir pāršķīrusi jaunu lapu Latvijas demokrātijas vēsturē, no savām rindām partijas biedru izslēdzot par viedokļa paušanu,” tā Solvita Āboltiņa komentē pirmdienas vakarā, viņai klāt neesot, pieņemto valdes lēmumu par izslēgšanu no partijas. Tas viņai bijis personiski sāpīgs.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja

Es tiešām uzskatu, ka šis lēmums ir cinisks, nekompetents un – jā, es varu vienkārši vēlēt “Vienotībai”, ja tā šādā veidā atrisina kādas savas reālas vai iedomātas problēmas, lai “Vienotībai” veicas tajā smagajā uzticības atjaunotnes darbā. Bet mana visdziļākā pārliecība, ka šajā situācijā “Vienotība” ir atkāpusies no tiem pēdējiem pamatiem, kas ir bijuši, pamatvērtībām, ka nekad neviens nav bijis izslēgts aizmuguriski, pēkšņā steigā, viņam pašam to arī nepaziņojot.

Tikmēr “Vienotības” vadītājs Arvils Ašeradens pirmdienas vakarā gan norādīja, ka Āboltiņa bija rakstveidā uzaicināta uz valdes sēdi, taču pati nav ieradusies. Un lēmumu izslēgt Āboltiņu viņš pamatoja ar to, ka partiju nevar vadīt divi cilvēki. Vadzis lūzis, pateicoties Āboltiņas rīcībai aizvadītajās nedēļās, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru. “Nespēju akceptēt šāda veida intrigas, kas bija ierastas “Vienotības” darbā,” sacīja Ašeradens.

Valdes lēmumus ir pārsteidzis “Vienotības” Saeimas frakciju, kurā “Vienotības” biedri tagad ir palikuši mazākumā. Āboltiņas izslēgšana ir izraisījusi pretrunīgu reakciju. Daļa LNT Ziņu aptaujāto “Vienotības” frakcijas deputātu to atbalsta.

Atis Lejiņš

Atis Lejiņš
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Es domāju, tas bija pareizs lēmums. Bija skaidri redzams, ka bija pretdarbība, un tā jau neviena partija nevar funkcionēt. Pilnīgi normāli.

Lolita Čigāne

Lolita Čigāne
Saeimas deputāte, “Vienotība”

Beidzot “Vienotības” valde ir nosaukusi šo problēmu vārdā. Un tā problēma nav kaut kādi atsevišķi šķeltnieki vai kaut kādi cilvēki, kas publiski negatīvi izteicās par partiju. Tā ir bijusī partijas priekšsēdētāja, kas ir nodarbojusies ar šķeltniecību, kas nav vadījusi partiju veidā, kas ved uz tās ilgtermiņa attīstību.

Bet daļa “Vienotības” frakcijas ir neizpratnē par valdes rīcību.

Inese Lībiņa-Egnere

Inese Lībiņa-Egnere
Saeimas deputāte, “Vienotība”

Es noteikti redzu arī argumentus, ja Āboltiņas kundze bija paziņojusi par politiskās karjeras beigām, ka varbūt to varēja arī nogaidīt. Ja valdei ir kādi citi argumenti, tad viņiem tie frakcijai arī ir jāstāsta.

Anrijs Matīss

Anrijs Matīss
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Āboltiņas kundze tika izslēgta par to, ka viņa izteica savu viedokli, frakcijas viedokli par to, ka Ķirša kungam varētu nebūt visas frakcijas atbalsta. Es domāju, tas ir diezgan dīvaini.

Anrijs Matīss prognozē, ka Āboltiņas izslēgšana negatīvi ietekmēs “Vienotības” darbību Saeimā.

Anrijs Matīss

Anrijs Matīss
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Protams, ka tas vairo bažas. Protams, jebkura šāda neskaidra izrēķināšanās ar partijas biedriem vai kaut kāda partijas neskaidra rīcība vairo bažas un atstāj iespaidu gan uz frakcijas darbu, gan arī uz partijas darbu neapšaubāmi. Izskatās, ka partija nodarbojas ar raganu medībām.

Matīsam pievienojas frakcijas vadītājas vietnieks Aldis Adamovičs. Viņam pagaidām nav pat skaidrs, cik ilgi “Vienotības” frakcija vispār vēl darbosies.

Aldis Adamovičs

Aldis Adamovičs
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājas vietnieks

Es gribētu ticēt, ka frakcija tomēr saglabāsies vismaz līdz budžeta pieņemšanai! Protams, ka bija kaut kāda stabilitāte radusies, ka Ašeradena kungs nāks kā partijas priekšsēdētājs un vadīs frakciju, bet šobrīd ir tāda diezgan liela neziņa.

Tomēr citi “Vienotības” deputāti ir pārliecināti, ka frakcijas darbs tikai uzlabosies un “Vienotība” turpinās būt uzticams valdības partneris.

Inese Lībiņa-Egnere

Inese Lībiņa-Egnere
Saeimas deputāte, “Vienotība”

Tās bažas ir nepamatotas. Uz “Vienotību” var paļauties un ar budžetu viss būs kārtībā.

Droša par “Vienotības” frakcijas nākotni ir arī Solvita Āboltiņa.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja

Bažām par to, ka frakcija varētu tāpēc sašķelties attiecībā pret valdību nav nekāda pamata šobrīd. Es domāju, ka frakcija turpinās strādāt, protams, šobrīd jau vēl interesantākā situācijā.

Solvita Āboltiņa joprojām turpina vadīt “Vienotības” frakciju un norāda, ka viņas izslēgšana nepasteidzinās viņas lēmumu pamest Saeimu, lai atgrieztos ārlietu dienestā.

1 komentārs