Greznais Siguldas pils komplekss piedzīvojis pārmaiņas

1 komentārs
Greznais Siguldas pils komplekss piedzīvojis pārmaiņas
Foto: Dāvids Moriartijs Lepiks

Ir noslēgušies Siguldas pils kompleksa rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbi, informē Siguldas novada pašvaldība.

Vērienīgie 19. gadsimtā būvēto trīs ēku pārbūves darbi un dārza labiekārtošana ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu tika uzsākta 2017. gada februārī.

Sestdien Siguldas pilsētas svētku laikā tika atvērti pils dārza vārti, atkal padarot pieejamu Siguldas pils kompleksa teritoriju un atjaunoto pils dārzu.

Rekonstrukcijas laikā tika pārbūvēta muižas koka pils, dzīvojamā māja un saimniecības ēka, kurās kapitālais remonts nebija veikts vairākus gadu desmitus. Pārmaiņas skārušas arī Siguldas pils dārzu, kurā atjaunotas un arī izbūvētas jaunas pastaigu taciņas, izvietoti soliņi un arī velonovietnes.

Tā kā dārza zālājs un koku stādījumi ir veikti nesen, pašvaldība lūdz apmeklētājus nebojāt apstādījumus un pārvietoties tikai pa pastaigu taciņām, ļaujot apstādījumiem ieaugties.

Šobrīd rekonstrukcijas darbi ir uzsākti Siguldas Jaunajā pilī, tāpēc būvlaukuma teritorija ap pili joprojām būs norobežota. Siguldas Jaunās pils pārbūve un iekštelpu restaurācija izmaksās 4,8 miljonus eiro.

Siguldas novada pašvaldība no 2013. gada aizsāka Siguldas pils kompleksa attīstību. 2015. gadā pašvaldība, ieguldot vairāk nekā pusmiljonu eiro, rekonstruēja vienu no Siguldas pils kompleksa ēkām – stalli.