Gorkšs par atjaunoto Daugavas stadionu: Automātiski gribas iet laukumā un spēlēt futbolu

Pievienot komentāru
Gorkšs par atjaunoto Daugavas stadionu: Automātiski gribas iet laukumā un spēlēt futbolu
Foto: f64

“Katrā ziņā, nokļūstot pie šāda zālāja, automātiski gribas iet laukumā, gribas spēlēt futbolu, un, liekas, ka atkal to varu darīt. Bet es visus nomierināšu – to es nedarīšu!” tā atjaunotā Daugavas stadiona oficiālajā atklāšanā sacīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs.

Daugavas stadionā Rīgā beidzies rekonstrukcijas pirmais posms. Tas nozīmē, ka plānots būvēt vēl. Bet kopumā – arēna ir gatava gan Deju svētkiem, gan futbola izlases spēlēm.

Lai gan līdz Dziesmu un deju svētkiem valsts simtgades zīmē jāgaida vēl mēnesis, pirmos rakstus dejotāji vija jau pirmdien, Daugavas stadiona atklāšanas svētkos.

Šī ir vieta, kur satiekas kultūra un sports. Un par iespēju beidzot atgriezties mājās aizkustinājumu neslēpj Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidente Ineta Radēviča.

Ineta Radēviča
LVS prezidente

Man personīgi šis stadions ir ļoti tuvs, jo tieši uz šī celiņa es sāku kā sportiste, un tieši no tribīnēm kādreiz savus padomus deva mana trenere, mana mamma. Nu, tribīnes jau ir pavisam citā izskatā, bet celiņš vēl atceras tos sviedrus, kurus mēs visi te lējām.

Savukārt Gorkšs aicina Latvijas futbola līdzjutējus uz spēlēm atjaunotajā stadionā – 2. un 9. jūnijā attiecīgi tiks uzņemtas Igaunijas un Azerbaidžānas valstsvienības. “Futbols atgriežas mājās!” noteica LFF prezidents.

Vēl pirms Latvijas futbola izlases pārbaudes spēlēm otrdien renovēto stadionu piepildīs vieglatlēti. Tagad stadionā notiekošo klātienē vērot varēs vairāk nekā 10 000 skatītāju. Tomēr vēl šogad no saules un lietus patverties pasākumu apmeklētājiem nebūs iespējams, pagaidām izbūvēti vien jumta stiprinājumi.

Taču veco tribīņu renovācija un jauno būvniecība ir tikai pirmais posms no Daugavas stadiona vērienīgās rekonstrukcijas. Nākamie posmi līdz 2022. gadam paredz pilnībā pārbūvēt stadiona sporta infrastruktūru.

Piemēram, aiz jaunajām tribīnēm būs vieglatlētikas manēža, hokeja un multifunkcionāla halle. Paredzēts, ka turpmāko četru gadu laikā Daugavas stadions pārvērtīsies par Kultūras un sporta kvartālu. No visam projektam  atvēlētajiem 60 miljoniem eiro tribīņu būvei iztērēti jau desmit.