Gorkšs: Diemžēl vesela paaudze ir uzaugusi ar apziņu, ka negodīgi iegūta nauda futbolā var aizstāt godīgu

0 Komentāru

Valsts policija (VP) šodien, 9. oktobrī, informē par futbola spēļu sarunāšanas krimināllietu.

Valsts policijas (VP) sāktajā kriminālprocesā par futbola spēļu sarunāšanu ir aizturētas trīs personas. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis informē, ka policija gribēja, lai organizators paliek apcietinājumā, bet pret 30 000 eiro drošības naudu atbrīvots. Policija akcentē, ka nopietni izpētīs, no kurienes drošības nauda nākusi.

Ķuzis akcentē, ka nereti organizatori starptautiskām futbola shēmām esot Āzijā un futbolistam ir ļoti svarīgi neiesaistīties un sadarboties ar policiju.

Gorkšs akcentē, ka spēļu manipulēšana ir milzīga sērga un no tās zaudē gan fani, gan spēlētāji. Diemžēl šī sērga neesot gājusi garām arī Latvijai. Gorkšs secina, ka diemžēl vesela paaudze ir uzaugusi ar apziņu, ka negodīgi iegūta nauda var aizstāt godīgi nopelnītu.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens stāsta, ka atsevišķos klubos ir melnās kases un tiek nelegāli maksāta nauda. Esot sniedzis informāciju Valsts ieņēmumu dienestam (VID), lai kontrolē leģionārus, vai kontrakta summa ir reālā. Tāpat pastāvot aizdomas, ka tiek maksātas aplokšņu algas.

Aģentūra LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām ir arī bijušais Daugavpils futbola kluba “Dinaburg” prezidents, uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais Oļegs Gavrilovs, kurš ir apsūdzēts arī citā kriminālprocesā par spēļu sarunāšanu. Šajā kriminālprocesā nākamā tiesas sēde paredzēta Daugavpils tiesā 23. decembrī plkst. 10.30.

Preses konferencē VP konferenču zālē Čiekurkalnā piedalījās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs un Eiropas Futbola asociāciju savienības pārstāvis Masimiliano Mikenci.

Krimināllikums par manipulācijām ar sporta sacensībām maksimālo sodu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Nesen Daugavpils portāls “gorod.lv” vēstīja, ka VP saistībā ar futbola spēļu rezultātu iespējamu ietekmēšanu aizturējusi bijušā Daugavpils futbola kluba “Dinaburg” prezidentu Oļegu Gavrilovu.  Gavrilovs jau 2014. gada rudenī aizturēts lietā par iespējamu spēļu sarunāšanu. Toreiz saistībā ar spēļu sarunāšanu tika kopumā aizturētas astoņas ar Daugavpils “Daugavu” saistītas personas.

Vēl pērn intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” Gavrilovs norādīja, ka Latvijas futbolā pie visām problēmām vainots tiek tikai viņš, turklāt Latvijas Futbola federācijā (LFF) ar šo tēmu visi esot “nozombēti”.

0 Komentāru