Golubeva: Situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas tiek kontrolēta

4 komentāri
Golubeva: Situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas tiek kontrolēta
ZANE BITERE, LETA

Situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kuru nelegāli mēģina šķērsot migranti, tiek kontrolēta, šodien žurnālistiem teica iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Liela daļa no tām personām, kas robežu nelikumīgi šķērsoja vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas, pieprasīja patvērumu un nogādātas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos. Šajā centrā patlaban izmitinātas 384 personas, tostarp 105 bērni.

Lasi vēl – Otrdien par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 77 personas

Savukārt personas, kas nav pieprasījušas patvērumu, ievietotas aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centros Daugavpilī un Muceniekos.

Daugavpils centrā patlaban vēl ir brīvas vietas, taču nevar prognozēt, cik ātri tiks aizpildītas atlikušās vietas, tāpēc Iekšlietu ministrija sadarbībā ar armiju meklē rezerves risinājumus robežpārkāpēju izmitināšanai.

“Mums pašlaik šī situācija tiek kontrolēta,” norādīja ministre.

Otrdien par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 77 personas. Savukārt naktī uz trešdienu, kad stājās spēkā rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, robežsardze novērsusi 56 personu mēģinājumus nokļūt Latvijā.

Kopumā laikā no 6. augusta līdz 10. augustam par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 295 personas. Kopumā šogad par šīs robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 355 personas.

4 komentāri