Golubeva: Policistu mācības jāuzlabo, bet ne obligāti iepriekšējās Policijas akadēmijas veidolā

1 komentārs
Golubeva: Policistu mācības jāuzlabo, bet ne obligāti iepriekšējās Policijas akadēmijas veidolā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Policistu mācības Latvijā ir jāuzlabo, bet ne obligāti iepriekšējās Policijas akadēmijas veidolā, šādu viedokli Latvijas Radio pauda jaunā iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Pēc politiķes vārdiem, viņai ir skaidrs, ka izglītošanās policijā ir jāsakārto visos līmeņos visas policistu karjeras gaitā, bet viņa nav pārliecināta, ka izglītības struktūrai obligāti jāsaucas par akadēmiju un tā jāatjauno iepriekšējās Policijas akadēmijas veidolā.

Runājot par problēmām iekšlietu dienestos, Golubeva atgādināja, ka tajos ir slikti ar tehnisko nodrošinājumi, ir mazu algu problēmas u.tml. “Kaut kādam algu pieaugumam ir jānotiek iespējami drīz,” sacīja ministre un piebilda, ka par šo tēmu vēl pirms stāšanās amatā ir runājusi ar premjeru Krišjāni Kariņu (JV).

“Darba ir diezgan daudz,” par viņas pārziņā nonākušo iekšlietu jomu izteicās Golubeva, piebilstot, ka plašāk nozares problēmas iepazīs 4. jūnijā plkst. 11.00, kad tiksies ar visu dienestu vadītājiem.

Skaidrojot, kā iekšlietu joma nonākusi “Attīstībai/Par” (AP) atbildībā un kā pati kļuvusi par pretendenti uz ministra amatu, Golubeva atzina, ka nevar teikt, ka viņa agrāk būtu tēmējusi uz šo konkrēto posteni, taču viņai kā politiķei esot jābūt gatavai uzņemties dažādu ministru pienākumus.

Neesot bijis arī tā, ka AP pieteikusi, kuru jomu vēl vēlētos valdībā pārvaldīt. Pēc Golubevas stāstītā, bijis tā, ka “KPV LV” frakcija jau faktiski neesot eksistējusi, tāpēc pārējie partneri nolēmuši veidot četru partiju koalīciju, tad pārdalītas “KPV LV” iepriekš pārraudzītās jomas un AP piekritusi Iekšlietu ministrijas vadībai.

Kā ziņots, izstumjot no koalīcijas “KPV LV”, 3. jūnijā Sandi Ģirģenu (KPV LV) iekšlietu ministra amatā nomainīja Golubeva. Paralēli Kariņa valdībā tika nomainīti vai atgriezās amatā vēl trīs ministri.

1 komentārs