Gobziņš: “Vislielākais prieks, ka palīdz nepazīstami cilvēki!” Mūziķim vajag vairākus tūkstošus, lai glābtu veselību un atgrieztos miteklī

1 komentārs
Gobziņš: “Vislielākais prieks, ka palīdz nepazīstami cilvēki!” Mūziķim vajag vairākus tūkstošus, lai glābtu veselību un atgrieztos miteklī

Nelaime nenāk viena – par šo sūro tautas patiesību pārliecinājies mūziķis Roberts Gobziņš. Pie svētbildes atstāta svece radījusi ugunsnelaimi, kā rezultātā dzīvesvieta nokvēpusi ar toksiskiem, indīgiem plastmasas tvaikiem, un nepieciešams kapitālais remonts. Turklāt steidzami jāveic gūžas operācija.

Pieci tūkstoši te, tur, tad vēl … Negaidītie tēriņi sasniedz iespaidīgus skaitļus, tādēļ mūziķis lūdz finansiālu atbalstu no sabiedrības.

Klusajā Pārdaugavas pagalmā uzslietas divas teltis un nojume. Tajās glabājas mantas no Ulmaņlaika ēkas pirmā stāva dzīvokļa. Pagājušajā piektdienā, pirms došanās pie ārsta, lai konsultētos par kājas operāciju, Roberts Gobziņš atstāja iedegtu sveci zem pareizticīgo ikonas. Par laimi, durvis palika neaizslēgtas, un kaimiņiene pamanīja kodīgos dūmus un smaku. Dzīvoklis nav izdedzis, bet tā sienas pārklātas ar toksiskiem kvēpiem, kuri steidzami jāizvāc. Dzīvot tādā vidē ir bīstami. Logi bija vaļā, caurvējš izplatīja svelmi. Roberts Gobziņš:

Ja deg plastmasa – uguns ir maza, bet ir dūmi. Indes milzīgās, sodrēji. Viens variants – viss nodeg. Otrs variants, kad viss ir saindēts. Sākot no drēbēm, dokumentiem. Jebkam, kam pieskaras.

Kopš piektdienas strādnieki jau daļēji saveduši mitekli kārtībā, bet vēl nepieciešamas ap trim nedēļām. Tikmēr Gobziņam ir iespēja nakšņot pie draugiem vai turpat, teltī.

Gobziņam Ziemassvētkos veikta vienas gūžas protezēšana. Jaunībā, padomju laikā, viņš aktīvi sportojis, iespējams, tāpēc arī tik agrā vecumā pienākušas veselības likstas, kas parasti raksturīgas sirmgalvjiem. Tagad pārvietoties palīdz kruķis, un vairākus tūkstošus eiro jāatvēl otras gūžas operācijai. Bez veselības viņš nevar pilnvērtīgi koncertēt, savukārt tas neļauj sakrāt naudu remontam – mūziķis iestrēdzis teju vai apburtajā lokā. Sieva ar mazajiem bērniem pagaidām dzīvo laukos.

Gobziņš, kurš mūždien uz dzīvi raudzījies ar smaidu un ironiju, tagad ir samulsis. Nelaimes krājušās, un teju vai piezadzies izmisums, līdz draugi teikuši – neturi to visu sevī. Tā arī sociālajos tīklos lavīnveidīgi parādījušies aicinājumi palīdzēt. Roberts Gobziņš:

Sākumā domāju, ka es tā pats… Bet vakar, ap pusnakti, sapratu, ka ir “pakaļā”. Publicēju ierakstu – fakts tāds, veselība pasliktinājusies. Dzīvoklī noticis ugunsgrēks. Lūdzu palīdzību. Iedevu telefona numuru.

Ziedot var šajā bankas kontā:  ROBERTS GOBZIŅŠ, LV81HABA0551009390875 (p.k. 130764-13075)

Jau šodien cilvēki ir sākuši ziedot, un mūziķim drūmās domas sirdi vairs nenospiež tik smagi.

Protams, visvairāk prieks, ka palīdz nepazīstami cilvēki. Un vēl viens iemesls tos, kas ilgus gadus nav redzēti… vai, šitais cilvēks arī sadzirdējis!

Trešdien mūziķis uzstāsies turpat Pārdaugavā, Hāgneskalna komūnas krodziņā. Mūziķis, kurš ar savām asprātīgajām dziesmām omu uzlabojis daudziem klausītājiem, šoreiz pats pelnījis uzmundrinājumus, lai nenokārtu galvu un spētu noticēt, ka šīs nelaimes ir pārvaramas ar draugu palīdzību.

 

Vai atceries šo Gobziņa aka Eastbam hitu? Latvijas repa mūzikas šūpulis!

Video