Gobzems vēlas ieviest izmaiņas, piešķirot pielaidi valsts noslēpumam; citas partijas iebilst

4 komentāri

Sešas tā dēvētās labēji centriskās partijas, kas piedalās sarunās par valdības veidošanu, lūgs audienci pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, lai rastu risinājumu situācijai, kad Ministru prezidenta kandidātam Aldim Gobzemam (KPV LV) nav pielaides valsts noslēpumam, bet tās piešķiršana varētu prasīt laiku.

Gobzems uzskata, ka tai vajadzētu būt plašākai sarunai par jauno politiķu iespējām saņemt pielaidi valsts noslēpumam, savukārt citi valdības veidošanas sarunās iesaistītie politiskie spēki norāda, ka iebilst pret pašreizējās pielaižu sistēmas reformu, jo uzskata to par samērīgu.

Premjera amata kandidāts norādīja, ka viņa pārstāvētā partija “KPV LV” organizēs tikšanos ar Valsts prezidentu, lai risinātu jautājumu, kas saistīts ar pielaidēm valsts noslēpumam. Viņš norādīja, ka tas nav tikai jautājums, kas skar viņu personiski, bet vairāk esot “saistīts ar demokrātijas potenciālu apdraudējumu”, ņemot vērā, ka 13. Saeimā vairāk nekā puse ir jaunu deputātu, pret kuriem visiem esot iespējams izmantot šāda veida argumentāciju, kā pret Gobzemu, proti, ka viņam nevar uzticēt amatu, jo nav skaidrības par pielaides valsts noslēpumam iegūšanas iespējām.

Trešdien notikušās tikšanās laikā viens no apspriežamajiem tematiem bija politiķu pielaide valsts noslēpumam. Šajā jautājumā gan potenciālajiem koalīcijas partneriem nav vienprātības.

Edgars Rinkēvičs
Saeimas deputāts (“Jaunā Vienotība”)

Mēs esam kategoriski pret jebkādu reformu, jo mēs uzskatām, ka pašreizējā sistēma paredz līdzsvarotu pieeju gan no demokrātijas, gan no valsts drošības interesēm. Nekad nebūs tā, ka var dominēt tikai demokrātijas vai tikai drošības jautājumi.

Politisko spēku pārstāvji pirms tikšanās ar Valsts prezidentu atturējās prognozēt, kāds risinājums varētu iezīmēties sarunā.

Vējonis līdz 29. novembrim atradīsies Afganistānā, savukārt piektdien Valsts prezidentam paredzēts piedalīties vairākos pasākumos Rīgā.

Jau kopš Saeimas vēlēšanu rezultātu paziņošanas Jaunā konservatīvā partija uztur spēkā noteikumu, ka nestrādās vienā valdībā ar ZZS. Tas nozīmē, ka vienai no šīm partijām sarunas agri vai vēlu beigsies. Jau ceturtdien notiks valdības veidošanas sarunu trešais raunds, kurā Gobzems partijām piedāvās parakstīt sadarbības memorandu.

4 komentāri