Komentāri

Advokāts Aldis Gobzems Rīgas apgabaltiesā ar iesniegumu vērsās vakar, prasot, lai Zolitūdes traģēdijas civillietu ļauj skatīt kādā citā tiesā. Viņš pārliecināts, ka šaubu ēnu uz lietas objektīvu izskatīšanu met personiskās un koleģiālās attiecības.

Proti, Zolitūdes lietu izskata tiesnese Ilze Ošiņa, kuras tiešā priekšniece ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja Līga Blūmiņa. Savukārt Blūmiņas dzīvesbiedrs un bērnu tēvs ir advokāts Aivars Blūmiņš, tieši viņam piederošs advokātu birojs tiesā aizstāv Homburg Zolitūdi. Turklāt advokātu biroju un tiesas priekšsēdētāju saista arī mantiskas attiecības.

Lai arī pati Blūmiņa neiztiesā Zolitūdes lietu, Gobzems norāda uz riskiem, kas ar to saistīti.

Lēmumu par lietas pārcelšanu uz citu tiesu mēneša laikā jāpieņem Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājai Daigai Vilsonei. Tikmēr pati civillietu tiesu kolēģijas vadītāja Blūmiņa kategoriski noliedz, ka jebkādā veidā var vai varētu ietekmēt savas padotībā esošās kolēģes Ošiņas lēmumus.

Tikmēr Homburg Zolitūdes biroja pārstāve uzskata, ka Gobzems patiesībā vēloties tikt vaļā no sev nepatīkamās tiesneses Ilzes Ošiņas.

Uzzini vairāk:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl