Gobzems pārliecināts, ka saņems pielaidi valsts noslēpumam, un koalīcijas sarunās gatavi runāt “kaut vai ar sātanu”

3 komentāri
Gobzems pārliecināts, ka saņems pielaidi valsts noslēpumam, un koalīcijas sarunās gatavi runāt “kaut vai ar sātanu”
DĀVIS ŪLANDS, F64

Paralēli Jaunās konservatīvās partijas (JKP) organizētajām sarunām, potenciālos koalīcijas partnerus iztaujāt šodien sāka arī “KPV LV”. Viņi tikās ar citu jaunievēlēto spēku “Attīstībai/Par!”. 

“KPV LV” līderis Aldis Gobzems turpina uzsvērt, ka viņš esot nopietns premjerministra amata kandidāts. Savukārt “Attīstībai/Par!” pārstāvji pauda izbrīnu, ka konservatīvie pasteigušies no potenciālo koalīcijas partneru loka izslēgt zaļos zemniekus.

Lai arī “KPV LV” un “Attīstībai/Par!” ir tā sauktās jaunās partijas, kuras parlamentā iekļuva, kritizējot pie varas esošos, saruna aiz slēgtām durvīm bija gara un sarežģīta.

“Šī saruna nebija tāda kā vakar ar JKP, jāatzīst uzreiz. Šī bija daudz sarežģītāka saruna,” norādīja Gobzems.

“Es gribētu izmantot šo iespēju, ņemot vērā, ka cilvēciska cieņa vienmēr ir pirmajā vietā, apsveikt Aldi Gobzemu 40. dzimšanas dienā. Runājot par sarunām, jā es piekrītu, mums šodien bija garas, sarežģītas, brīžiem dinamiskas sarunas,” sacīja Pavļuts.

Neskatoties uz ideoloģiskām atšķirībām, partijas esot gatavas sastrādāties. “Attīstībai/Par!” gan pauda izbrīnu par Jāņa Bordāna lēmumu savā valdība neaicināt ZZS.

“Viena no tām nedaudzajām lietām, kas tika minēta, ir, ka visi runās ar visiem un blokus neveidos. Tādā ziņā es biju cerējis, ka neviena no partijām, kas uzņemsies iniciatīvu veidot koalīcijas aprises, nesāks vilkt līnijas pirms sarunām,” sacīja Pavļuts.

Ne Pavļuts, ne Gobzems nesniedz skaidru atbildi, vai piekristu strādāt valdībā, kurā nebūtu ZZS. Par to varēšot runāt tikai pēc pirmā sarunu raunda. Taču vēl netiekoties, “KPV LV”  jau nonākusi konfliktā ar esošā premjera partiju. Artuss Kaimiņš un Gobzems gatavi runāt tikai ar Saeimā ievēlētiem deputātiem, taču ZZS sarunām deleģētie Augusts Brigmanis un Edgars Tavars vēlēšanās palika aiz strīpas. “Esam gatavi sarunāties kaut vai ar sātanu, bet mēs to uztversim kā nedraudzīgu žestu pret mūsu partiju un mūsu partijas principiem.”

Zīmīgi, ka tikpat principālu nostāju “KPV LV” nedemonstrē pret Nacionālo apvienību, kuru rīt sarunās pārstāvēs vēlēšanās caurkritušais Imants Parādnieks, kā arī tajās nestartējušie Gaidis Bērziņš un Roberts Zīle. Ticamākais, ka laipošana saistīta ar to, ka “KPV LV”, līdzīgi kā JKP, nevēlas strādāt valdībā ar ZZS. Taču, tā kā ir šaubas, vai ieceri var realizēt, tikšanās ar Aivara Lemberga pārstāvēto apvienību joprojām tiek organizēta.

Jāpiebilst, ka Gobzems turpina uzsvērt, ka ir nopietns premjera amata kandidāts, un žurnālistiem noliedza spekulācijas, ka Raimonda Vējoņa teiktais par pielaides saņemšanu attiecas uz viņu: “Protams, es esmu pārliecināts par miljons piecsimt tūkstošiem procentu, ka varu saņemt pielaidi.”

“KPV LV” rīt paredzējusi tikties ar Nacionālo apvienību, savukārt, kad varētu notikt tikšanās ar zaļajiem zemniekiem un “Jauno Vienotību”, joprojām nav skaidrs.

TOP komentāri

  • Jancis
  • S
    0 0 0

    S

    Mums jau pieeja valsts noslépumiem TABU ir varas iestádém neértiem cilvékiem, aizdomas par kriminálnoziegumiem nav tai sarakstá. Vél labák- varés turét ísá saitíté.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl