Gobzems ierodas KNAB, lai liecinātu saistībā ar “KPV LV” biedra Artusa Kaimiņu, iespējams, nelikumīgu finansējuma pieņemšanu

83 komentāri
Gobzems ierodas KNAB, lai liecinātu saistībā ar “KPV LV” biedra Artusa Kaimiņu, iespējams, nelikumīgu finansējuma pieņemšanu
EDIJS PĀLENS, LETA

Konflikts starp partijas “KPV LV” līderiem piektdien nonāca līdz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Aldis Gobzems uz turieni devās liecināt par saviem pirms pāris dienām paustajiem apgalvojumiem Saeimas debatēs, minot par Artusa Kaimiņa iespējamajām finanšu mahinācijām.

Valdības apstiprināšanas laikā Saeimā Gobzems no tribīnes paziņoja, ka Kaimiņš ir kļuvis par Šveices advokāta un Aivara Lemberga pretinieka Rudolfa Meroni marioneti, saņemot no viņa naudu.

Šī valdība, Artuss, ir Meroni veidota valdība. Es līdz pēdējam ticēju, ka Tev ar to nav sakara, bet Tev ir!

Pēc Gobzema teiktā, Meroni esot bijis gatavs partijai samaksāt 100 000 eiro. Kaimiņš to atbalstījis, bet partija tomēr no ziedojuma atteikusies. Taču tas, ka Kaimiņš ir nobalsojis par Kariņa valdību, Gobzemam esot devis pārliecību, ka nauda tomēr pieņemta. Piektdien Tv3 Ziņas Gobzemu satika jau pie KNAB durvīm.

Aldis Gobzems
Saeimas deputāts (KPV LV)

TV3 Ziņas: Kas būs tas, ko jūs šodien teiksiet KNAB?

Neteikšu.

TV3 Ziņas: Jums prasīs, jūs atbildēsiet? Jūs sniegsiet liecību? Jūs labprātīgi ejat vai jūs aicināja?

Man 10 minūtes pēc Saeimas sēdes uzrunāja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume un uzaicināja uz KNAB. un es kā likuma paklausīgs pilsonis nāku, un tagad esmu te.

Sīkākas detaļas, tostarp par to, vai viņam ir pierādījumi par Kaimiņa saņemto naudu, Gobzems atteicās izpaust, taču izmeklētājiem politiķis sola visu izklāstīt.

Savukārt ar Kaimiņu TV3 Ziņām piektdien neizdevās sazināties. Vēl dienu iepriekš viņš šāda finansējuma esamību kategoriski noliedza. “Es uzreiz pasaku, šāds finansējums partijai nav bijis. Partija nekad par to nav lēmusi. Šādi paziņojumi no Gobzema kunga puses pilnmēness laikā, ir absurdi pat komentēt.”

83 komentāri