Gobzems: Agrāk vai vēlāk “KPV LV” vadīs Latvijas valdību

1 komentārs
Gobzems: Agrāk vai vēlāk “KPV LV” vadīs Latvijas valdību
DĀVIS ŪLANDS, F64

Ministru prezidenta amata kandidātam Aldim Gobzemam (“KPV LV”) ir pārliecība, ka viņa pārstāvētā partija agrāk vai vēlāk vadīs Latvijas valdību, aģentūrai LETA apliecināja politiķis.

Gobzems atbildēja apstiprinoši uz jautājumu, vai arī viņš agri vai vēlu varētu ieņemt premjera amatu, ņemot vērā, ka politiskais spēks politiķi ir deleģējis kā Ministru prezidenta amata kandidātu šobrīd.

Politiķis tieši nekomentēja partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Ministru prezidenta amata kandidāta Arta Pabrika šodien izteikto viedokli, ka šajā ciklā no viņiem abiem tikai vienam kandidātam būtu jābūt iespējai saņemt nomināciju, lai atlikušais pretendents būtu motivēts atbalstīt nominētā kandidāta valdību. Gobzems norādīja, ka ar valdības veidošanu saistītie jautājumi ir izrunāti “KPV LV” un AP tikšanās laikā, kurā pats politiķis gan nav bijis klāt.

Viņš skaidroja, ka brīvdienās partiju sarunas nenotiekot un pagaidām neesot plānotas līdz tikšanās reizei pirmdien ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Kā ziņots, Pabriks uzskata, ka šajā ciklā tikai vienam no abiem premjera kandidātiem – Gobzemam vai Pabrikam – jābūt iespējai tikt nominētam, lai būtu iespējams izveidot valdību.

Politiķis aģentūrai LETA skaidroja, ka, ja arī otram pretendentam, kurš nesaņems nomināciju, pastāvēs iespēja vēlāk veidot valdību nominētā kandidāta neveiksmes gadījumā, tad otrais pretendents nebūs ieinteresēts atbalstīt nominētā kandidāta valdības izveidošanu. Līdz ar to šāda pieeja būtu bezjēdzīga, jo neveicinātu Ministru kabineta izveidošanos, uzskata Pabriks.

Ja Valsts prezidents Raimonds Vējonis nominētu vienu no abiem un pateiktu, ka otram kandidātam nebūs vairs iespējas šajā ciklā saņemt nomināciju, tad otram kandidātam būs daudz lielāka motivācija sadarboties ar nominēto premjera kandidātu valdības tapšanā, skaidroja Pabriks.

Jau vēstīts, ka valdības veidošanas sarunās iesaistītie politiķi ir skeptiski par iespēju vienoties par valdību pirms premjera kandidāta nominēšanas.

Pirmdien, 26. novembrī, Valsts prezidents tiksies ar Saeimā pārstāvētajām partijām.
1 komentārs