Globālais tūrisma milzis “TUI” sāks darbību Latvijā

8 komentāri

Pasaulē lielākā tūrisma un izklaides kompānija “TUI” ienāk Latvijā – to LNT Ziņām apstiprināja kompānijas galvenajā birojā Vācijā.

Plašāki komentāri gan tikšot sniegti pēc dažām nedēļām.

“TUI” darbības izvēršana Latvijā, pēc ekspertu teiktā, ir ļoti labas ziņas ceļotājiem, jo pavērtos iespējas nokļūt tālos un eksotiskos galamērķos – par draudzīgākām cenām.

“TUI” grupai bez ceļojumu aģentūrām pieder arī sešas aviokompānijas ar apmēram 150 lidmašīnu floti, kā arī kruīza kuģu līnijas un vairāk nekā 300 viesnīcas un kūrorti visā pasaulē.

Tūrisma nozares eksperti atzīst – ja “TUI” Latvijā darbosies kā pilnvērtīga tūrisma kompānija un savus čarterus veiks no lidostas “Rīga”, tas kardināli mainīšot konkurenci tūrisma biznesā.

“TUI” ienākšana Baltijas valstīs varētu, iespējams, negatīvi ietekmēt arī “airBaltic”, jo, pretstatā vietējiem tūroperatoriem, kas izmanto “airBaltic” lidmašīnas čarterreisiem, “TUI” lido ar savām lidmašīnām.

Satiksmes ministrijā un lidostā “Rīga” LNT ziņām skaidroja – “TUI” vēl nav informējis, ka Latvijā turēs savas lidmašīnas, taču šāda iepriekšēja pieteikšana Eiropas kompānijai nemaz neesot vajadzīga.

Ēriks Linkbērziņš
Tūrisma pētniecības centra vadītājs, ”Turība” pasniedzējs

“TUI” ienākšana Latvijā ir notikums, jo “TUI” šobrīd pasaulē ir lielākais tūrisma uzņēmums. Latvijas izejošā tūrisma vidē ir vajadzīgs kaut kas jauns. Mēs esam iestrēguši ar to piedāvājumu, kas ir. Ja mēs skatāmies to piedāvājumu, nu, nerodas nekas jauns, interesants.

 

Pirmie aizmetņi runām, ka 95 gadus senā tūrisma kompānija “TUI” ienāks Latvijā, ir šobrīd vakanču portālā “cv.lv” izvietotie darba sludinājumi topošajam Baltijas birojam Rīgā.