Komentāri
Glābt sēņotājus, izvilkt no akas un palīdzēt novilkt gredzenu – tā arī ir glābēju ikdiena
FOTO: LETA

Ik dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuros iedzīvotājiem ir nepieciešama palīdzība dažādās situācijās. Tās nav tikai ugunsnelaimes, bet arī ķibeles, ar ko cilvēki saskaras ikdienas dzīvē.

Rudens sezonā itin bieži jāpalīdz sēņotājiem atrast izeju no meža. Ir pat situācijas, kad glābējiem jādodas uz izsaukumu, lai palīdzētu novilkt gredzenu no uztūkuša pirksta vai arī lai palīdzētu izkļūt ārā no akas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad ugunsdzēsēji glābēji devušies jau uz 4488 izsaukumiem un palīdzību snieguši gan nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Arī vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros glābēju palīdzība bija nepieciešama nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem.

Pusdienlaikā tika saņemts izsaukums uz Kalngali, Carnikavas novadā, kur kāda sieviete atradās mežā, viņai bija traumēta kāja un saviem spēkiem nevarēja izkļūt ārā no meža. Ugunsdzēsēji glābēji ar cietušās sievietes radinieces palīdzību atrada viņu un nogādāja līdz neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu automašīnai.

Tāpat ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Balvu novada Kubulu pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju slīka cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 23 gadus vecs vīrietis bija apmaldījies ezera niedrājā un iestidzis dūņās. Ugunsdzēsēji glābēji ar motorlaivas palīdzību vīrieti izvilka no dūņām, nogādāja krastā un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Ventspilī no ēkas jumta tika nocelts kaķis, kurš tur atradās jau vairākas dienas un saviem spēkiem nevarēja tikt lejā, savukārt Liepājā tika atbrīvots tilta konstrukcijās iesprūdis kaķēns.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega avīzes, elektrības rozete, malka, vieglā automašīna, ēkas jumta konstrukcijas un dārza māja. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Ogres novada Meņģeles pagastā, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja 70 kvadrātmetru platībā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl