Glābēji Latvijas pludmalēs darbu šogad sākuši agrāk

0 Komentāru
Glābēji Latvijas pludmalēs darbu šogad sākuši agrāk
Foto: LETA

Nav noslēpums, ka pludmales glābēju ikdiena ir saistīta ar pamatīgu spriedzi, gan sniedzot palīdzību, gan meklējot pazudušus bērnus, gan arī glābjot slīkstošos.

Šī sezona siltā laika dēļ viņiem sākusies krietni agrāk nekā parasti.

Piemēram, katru dienu, kad ārā paliek silts un atpūtnieku skaits būtiski palielinās, glābšanas stacijās vēršas izmisuši vecāki, kuriem pazūd bērns. Visbiežāk pludmalē mēdz pazust pirmsskolas vecuma bērni. Viņi parasti arī nereaģē uz glābšanas stacijas paziņojumiem skaļrunī, tāpēc viņus ir grūti sameklēt.

Par vienu no šādiem gadījumiem, kas notika pirms nedēļas, stāsta instruktore-glābēja Ieva Lapše. Kāds sešgadīgs puisītis bija aizklīdis pat 6 kilometrus prom no vecākiem. “Tas bija 30 minūtes no paziņošanas brīža. Nezinu, kad vecāki to konstatēja, viņi saka, ka tikko kā pazudis. Viņš 6 km ir gājis gar krastu un meklējis savus vecākus,” atminas Lapše.

Vecāki ar bērniem visbiežāk izvēlas atpūsties tuvāk glābšanas stacijai, stāsta glābēji. Aptaujātie vecāki arī to atzīst, jo tad pludmalē jūtas daudz drošāk.

Rūpes glābējiem sagādā ne tikai bērni, bet arī vecāka gadagājuma cilvēki, kuri visu dienu sauļojas, bet vēlāk ieiet jūrā atvēsināties un viņus nākas glābt. “Straujas temperatūras maiņas rezultātā spiediens paceļas un cilvēkam sākas reiboņi, viņš var iekrist ūdenī, sliktākajā gadījumā – iekrīt ar seju iekšā,” norāda Rīgas pašvaldības policijas instruktors-glābējs Roberts Blaubergs.

Kā jebkurā darbā gadās arī kuriozi. Kāds kungs pateicis sievai, ka ies peldēties un, nesagaidot savu vīru, sieviete vērsusies glābšanas stacijā, jo domājusi, ka viņš vairs nav starp dzīvajiem. Glābēji kundzes vīru dzīvu un veselu atrada… tuvākajā krogā, kur kungs bija dzēris alu, bet sievai samelojis, ka ies peldēties. Tad palīdzēt nācās pašai kundzei, jo stresa dēļ viņai bija pacēlies asinsspiediens.

0 Komentāru