Ģirts Rungainis: Britu mārciņas kurss pret eiro varētu izlīdzināties

Komentāri

Eiropas Savienības un Lielbritānijas ekonomiskās attiecības noteiks, kāda būs britu valdības stratēģija izstāšanās sarunās. Pamest savienību pavisam vai saglabāt visai ciešas attiecības.

Lielbritānijas vēstniece norāda, ka joprojām ir aktuāls jautājums, kuru ceļu tad briti ies. Tiek izmantoti divi termini – vieglais ”Brexit” un smagais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajā gadījumā Lielbritānija izstājas, taču ar atvieglotām muitas procedūrām un turpinot veikt iemaksas savienības budžetā. Otrajā izstājas pavisam.

Sāra Kaulija, Lielbritānijas vēstniece Latvijā

Ja runājam par to, kas šobrīd ir zināms, tad Terēza Meja, britu premjerministre, sacījusi, ka izstāšanā sarunas varētu sākties nākamā gada marta beigās. Nav tālu, tikai četri mēneši. Nezināmais, savukārt, ir tas – kāda būs sarunu stratēģija. Bet jūs taču saprotat, neviens parasti šādu informāciju nepublisko.

Kā viena no vadošajām ekonomikām pasaulē Apvienotā Karaliste paliek Latvijas uzņēmēju interešu lokā. Taču kopš gada sākuma krītošais mārciņas kurss, kuru “Brexit” tikai paātrināja, būtiski samazinājis iespējas pelnīt.

Ģirts Rungainis, SIA ”Valpro” padomes loceklis

Šobrīd mēs rēķināmies, ka apskatāmajā nākotnē mārciņas kurss pret eiro varētu būt 1:1. Kad tas būs – mēs nezinām. Diemžēl tendence, ar ko jārēķinās, ka mārciņa mūs pārsteigs uz negatīvo pusi. Un tā ir lielākā problēma. Bet nu uzņēmējiem nav variantu. Viņiem jāatrod veidi kā izdzīvot.

Uzņēmēju interesēs būtu maigais ”Brexit”. Tas sakrīt ar Ārlietu ministrijas formulēto Latvijas oficiālo nostāju. Saišu nepārraušana būtu arī to Latvijas iedzīvotāju interesēs, kas šobrīd dzīvo un strādā Lielbritānijā.

Baiba Brože, Latvijas vēstniece Lielbritānijā

Šobrīd ir skaidrs, ka tie pilsoņi, kas Lielbritānijā ir bijuši pirms ”Brexit” varēs tur palikt. Par pārējiem nav skaidrs. Tas būs sarunu jautājums ar Eiropas Savienību.

Paredzams, ka Lielbritānijas sarunas par izstāšanās nosacījumiem varētu ilgt vismaz divus gadus.

Lasi vēl