Ģirģens vēlas sev tiesības rosināt “iesēdējušos amatpersonu” ārkārtas novērtēšanu

4 komentāri

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ir uzdevis sagatavot izmaiņas Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas iestāžu dienesta gaitas likumā, lai ministram tiktu paredzētas tiesības rosināt amatpersonu darba ārkārtas novērtēšanu.

Kā šorīt “900 sekundēs” izteicās politiķis, šādas pilnvaras ministram esot nepieciešamas, lai varētu ietekmēt tās amatpersonas, kuras esot “iesēdējušās” un kvalitatīvi nestrādā.

Tāpat Ģirģens uzdevis līdz gada beigām izstrādāt jaunu atalgojuma modeli visai iekšlietu sistēmai.

Politiķis atkārtoti pauda nostāju, ka tuvākajos gados ir jāplāno algu pieaugums iekšlietu sistēmas darbiniekiem, kam nākamā gada budžetā neesot paredzēts nekas. Vienlaikus viņš sola, ka līdz tam meklēs sistēmas iekšienē līdzekļus, kurus pārdalīt labi strādājošo darbinieku labākai atalgošanai.

Ja valdība neradīšot iespēju atbalstīt jauno atalgojuma modeli, tad “skatīsimies, kādas akcijas mums uzsākt”, izteicās Ģirģens.

Ģirģens arī no potenciālā jaunā Valsts policijas priekšnieka Armanda Ruka sagaidot darbu pie atalgojuma jautājumiem un kadru pārbīdēm. Kā policijā nepieciešamās pārmaiņas ministrs minēja, piemēram, esot jāveic “zināmas rotācijas”, Rīgas reģionā jāapvieno atsevišķas nodaļas, jāattīsta kiberpolicija, jāizvērtē, cik kvalitatīvi strādā iecirkņi un to priekšnieki, jāattīsta Valsts policijas koledža u.c.

Ģirģens noliedza, ka Ruks Valsts policijas priekšnieka amatam bija noskatīts jau sākotnēji un konkurss bijis tikai fikcija. Sanācis tā, ka konkursa uzvarētājs Andrejs Grišins neesot varējis uzņemties pienākumus, likums ļāva ministram vienpersoniski nominēt Valsts policijas priekšnieka amata kandidātu, un tas arī izdarīts.

“Mana izvēle ir pareiza,” paziņoja Ģirģens, paužot viedokli, ka šaubas par Ruku paužot “tie, kuri negrib pārmaiņas šajā valstī”.