Ģirģens pieļauj, ka Purvciemā veiktā slepkavība pastrādāta kā brīdinājums saistībā ar noziedzīgo grupējumu darbības traucēšanu Latvijā

20 komentāri
Ģirģens pieļauj, ka Purvciemā veiktā slepkavība pastrādāta kā brīdinājums saistībā ar noziedzīgo grupējumu darbības traucēšanu Latvijā
ZANE BITERE, LETA

Rīgā, Purvciemā, veiktā slepkavība, kurā nogalināts futbola aģents Romāns Bezzubovs, pastrādāta kā brīdinājums saistībā ar noziedzīgo grupējumu darbības traucēšanu Latvijā, pieļāva iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Politiķis intervijā Latvijas Radio pauda uzskatu, ka noziegums nebūtu jāsaista ar Bezzubova profesionālo darbību, norādot, ka slepkavības motīvs varētu būt saistīts ar tiesībsargājošo iestāžu darbu, traucējot noziedzīgo grupējumu darbošanos Latvijā.

“Noziedzīgo nodarījumu vismaz pagaidām nesaistu ar Bezzubova profesionālo darbību. Jāskatās, kāds veidosies pierādījumu kopums, bet man ir cita versija – uzskatu, ka tas ir kā brīdinājums, ka Latviju sākam attīrīt no noziedzīgiem grupējumiem, kas ilgstoši strādājuši Latvijā,” sacīja ministrs, paužot pārliecību, ka policija noskaidros patieso slepkavības motīvu.

Ģirģens sacīja, ka pēdējos gados daudz darīts, lai samazinātu korupcijas un noziedzības līmeni, savukārt Rīgā pagājušajā nedēļā notikusī slepkavība varētu būt īstenota kā “atbildes gājiens vai brīdinājums”.

Politiķis arī atklāja, ka Mežaparkā atrastais nodedzinātais slepkavības brīdī izmantotais automobilis pirms tam bijis noslēpts. Saskaņā ar Ģirģena rīcībā esošo informāciju automašīna “BMW X5” vietā, kur to degošu atraduši tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, tikusi novietota vien naktī, savukārt pa dienu tā “profesionāli noslēpta”. Ģirģens akcentēja, ka policija bija rūpīgi pārmeklējusi arī Mežaparka teritoriju.

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA sacīja, ka tāpat kā līdz šim, policija izmeklēšanas interesēs nekomentē izmeklētāju izvirzītās versijas.

Jau ziņots, futbola aģenta Bezzubova nogalināšana varētu būt pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar cietušā profesionālo darbību, pieļauj izmeklētāji, vienlaikus uzsverot, ka Valsts policija izmeklē arī citas versijas.

Uzbrukums Bezzubovam notika trešdienas rītā Purvciemā brīdī, kad viņš vēlējās izbraukt uz Gunāra Astras ielu.

Uzbrucēji pārvietojušies ar melnas krāsas “BMW X5” markas automašīnu ar tonētiem aizmugurējiem stikliem. Automašīnai bija bojāts labais sāns.

Policija pagājušonedēļ paziņoja, ka mašīnai, iespējams, var būt mainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, tostarp arī Krievijas Federācijas numurzīmes, norādīja Valsts policijā.

Lasi vēl: