Ģirģens neapmierināts ar PVD un SPKC darbu, izvērtējot saslimšanas gadījumus Siguldas bērnudārzos

3 komentāri
Ģirģens neapmierināts ar PVD un SPKC darbu, izvērtējot saslimšanas gadījumus Siguldas bērnudārzos
UNA KUPRUKA, LETA

PVD un SPKC darbs, izvērtējot saslimšanas gadījumus ar salmonelozi Siguldas bērnudārzos, nebija apmierinošs un lēnā kavēšanās ar analīžu rezultātiem var sarežģīt ierosinātā kriminālprocesa izmeklēšanu, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ministrs ir bijis pārsteigts par to, cik lēni strādājis Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), it sevišķi gadījumos, kad saslimšana ar salmonelozi bija ietekmējusi mazus bērnus.

“Negribētu būt šajā jautājumā emocionāls, bet, domāju, ka ir jāpārbauda minēto dienestu kapacitāte. Tikai pēc krietna laika PVD sadarbībā ar SPKC spēja atrast infekcijas cēloni, un tagad ir zināms konkrēts uzņēmums, kas izglītības iestādēm piegādājis piesārņotas putnu gaļas partijas. Taču tas ir krietni par vēlu, lai Valsts policijai krietni labāk sekmētos ar kriminālprocesa izmeklēšanu, tomēr tā izmeklēšanu turpinās,” piebilda Ģirģens.

Iepriekš ziņots, ka PVD pastiprinātās kontroles laikā, kas uzsākta pēc tam, kad tika konstatēti saslimšanas ar salmonelozi gadījumi Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, konstatēja vairākas piesārņotas putnu gaļas partijas, kas ražotas Polijas uzņēmumā “Cedrob S.A.”.

“Salmonella enteritidis” baktērija konstatēta SIA “Gaļsaimnieks” ņemtajos Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugos, kā arī SIA “EVBL” ņemtā Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugā.

Ārpuskārtas pārbaude kompānijā “Gaļsaimnieks” notika pēc konstatēšanas, ka šis uzņēmums piegādā putnu gaļu SIA “Baltic Restaurants Latvia”, kas nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm laikā, kad tur tika konstatēti saslimšanas gadījumi ar salmonelozi, un arī tirdzniecības centra “Stockmann” darbiniekiem. Savukārt kompānija “EVBL” pārbaudīta pastiprināto pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumu pārbaužu ietvaros, kas tika sāktas pēc bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldā.

Abos gadījumos “Salmonella enteritidis” konstatēta izejvielā, ko piegādājis Polijas uzņēmums “Cedrob S.A.”. Iepriekš PVD bija konstatējis četras piesārņotas putnu gaļas partijas, kas ražotas uzņēmumā “Cedrob S.A.”, un aicināja Latvijas pārtikas produktu ražotājus un izplatītājus izvērtēt savu sadarbību ar šo Polijas uzņēmumu.

Ziņots arī, ka, veicot pastiprinātu akūtu zarnu infekcijas slimību uzraudzību Siguldas un Siguldas novada iedzīvotājiem saistībā ar STEC infekcijas izplatības epidemioloģisko izmeklēšanu, tika atklāti arī salmonelozes gadījumi. Ar salmonellām inficējās bērni, kuri apmeklēja divas Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes – “Ieviņa” un “Tornīši”.

Saruna ar Sandi Ģirģenu

3 komentāri