Ģirģens: Arī Covid-19 apstākļos jāļauj strādāt tām nozarēm, kas var pastrādāt

6 komentāri
Ģirģens: Arī Covid-19 apstākļos jāļauj strādāt tām nozarēm, kas var pastrādāt
KASPARS KRAFTS, F64

Arī Covid-19 straujas izplatības apstākļos Latvijā jāļauj strādāt tām nozarēm, kas var pastrādāt, šādu nostāju paudis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Skaidrojot viņa paustās bažas par ierobežojumiem ēdināšanas un skaistumkopšanas uzņēmumiem, intervijā LTV “Rīta panorāmā” politiķis paziņoja, ka viņš iestājies par šīm nozarēm, jo “valsts nedrīkst mākslīgi radīt bezdarbu”.

“Es gribu dzīvot tā, lai varētu sadzīvot ar vīrusu,” sacīja ministrs uz uzsvēra, ka tāpēc valstij ir svarīgi ne tikai aizņemties līdzekļus un subsidēt bezdarbu, bet arī ļaut strādāt nozarēm, kas to spēj.

Ģirģens skaidroja, ka kopumā par šiem uzņēmējdarbības aspektiem interesējas, jo ir ieinteresēts, lai Covod-19 krīzes apstākļos neveidotos cilvēki bez ienākumiem, kas radītu iekšējās drošības riskus.

Politiķis domā, ka pašlaik jaunus ierobežojumus vēl nevajag noteikt, jo eksperti sakot, ka jau ieviesto ierobežojumu ietekme esot sagaidāma tikai pēc četrām vai piecām nedēļām, kas pašlaik vēl nav pagājušas.

Tomēr Ģirģens ir pārliecināts, ka Latvijā ir jāievieš jauni instrumenti, kas mazinātu iespējas ievest vīrusu pāri robežai. Viņš domā, ka šim mērķim labi kalpotu prasība, iebraucot valstī, likt uzrādīt izziņu par pēdējo trīs dienu laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Pēc ministra vārdiem, policija strādā paaugstinātas intensitātes režīmā, kontrolējot Covid-19 ierobežojumus. Ierobežojumu agresīvo neievērotāju neesot daudz, tomēr vairāki simti procesu esot sākti.