Ģirģenam aizdomas par Deglava tiltam līdzīgām situācijām arī citos objektos Rīgā

4 komentāri
Ģirģenam aizdomas par Deglava tiltam līdzīgām situācijām arī citos objektos Rīgā
OKSANA DŽADANA, F64

Iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) ir aizdomas, ka arī citos objektos Rīgā ir slikta drošības situācija, līdzīgi kā nesen uz laiku satiksmei slēgtajā Deglava satiksmes pārvadā, ministrs to apliecināja intervijā raidījumā “900 sekundes”.

Politiķis potenciāli bīstamos objektus vārdos gan nenosauca, sakot, ka vēl jāsagaida būvspeciālistu atzinumi, vien aicinot Rīgas pašvaldību veikt tiltu, satiksmes pārvadu un citas kritiskās infrastruktūras tehniskā stāvokļa pārbaudes.

Ministrs uzskata, ka Rīgas domes Satiksmes departaments nav pietiekami laikus reaģējis uz drošības jautājumiem infrastruktūras objektos. Viņš pieļāva, ka problēmas veidojas arī tāpēc, ka Rīgas pašvaldība iepirkumos “maksimāli dzen zemē cenas”, kā rezultātā, piemēram, pirms darbiem netiekot veiktas tiltu tehniskā stāvokļa ekspertīzes un ciešot darbu kvalitāte.

Ģirģens aicināja Rīgas domi paredzēt budžeta līdzekļus attiecīgajiem darbiem.

Pēc ministra domām, Deglava tilta jautājumā iekšlietu struktūru reakcija bijusi adekvāta – ir notikusi būtiska transporta ierobežošana, notikuši stiprināšanas darbi, attiecīgi varot teikt, ka drošības situācija ir uzlabota.

Jau ziņots, 25. aprīļa rītā pēc iekšlietu ministra rīkojuma Deglava ielas pārvads tika slēgts satiksmei, izraisot pamatīgus satiksmes sastrēgumus šajā Rīgas daļā. 4. maijā tika atjaunota sabiedriskā un operatīvā transporta kustība pār Augusta Deglava ielas satiksmes pārvadu.

Saruna ar Sandi Ģirģenu