Ģimenes ārstus neapmierina premjera attieksme un nepietiekamais finansējums

Komentāri

Mediķi, kuri rūpējas par Latvijas iedzīvotāju veselību un sniedz viņiem primāro veselības aprūpi – ģimenes ārsti -, ir sašutuši un gatavojas protesta akcijām.

Uz šādu rīcību ģimenes ārstus esot pamudinājis līdzekļu trūkums, Veselības ministrijas neieklausīšanās ģimenes ārstos, kā arī Ministru prezidenta Māra Kučinska vienaldzība par notiekošo veselības nozarē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjers esot aicināts uz tikšanos, lai risinātu prioritāros jautājumus veselības aprūpē, taču atteicies.

Savukārt veselības ministrs Guntis Belēvičs nerisinot jautājumus par atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, kā arī par e-veselības ieviešanu. Tas viss saniknojis ģimenes ārstus tiktāl, ka viņi gatavi protesta akcijām, cerot uz ļoti būtisku finansējuma palielinājumu.

Mediķu arodbiedrība par jebkādu mediķu akciju rīkošanu pagaidām gan vēl nav informēta, tomēr atzīst, ka šāds solis, visticamāk, vērsts nevis pret Veselības ministriju, bet gan vairāk pret valdību un līdzekļu trūkumu nozarē.

Ģimenes ārsti šodien asociācijas valdes sēdē nolēma rīkot tādas protesta akcijas, kas radītu diskomforta sajūtu valdībai, bet neradītu problēmas sabiedrībai.

Ģimenes ārstu prakses vietās tikšot izvietoti veselības ministra un premjera tālruņi, pa kuriem pacienti tikšot aicināti zvanīt, ja kāds no pakalpojumiem nebūs pieejams, bet kādā no maija otrdienām pie valdības ēkas, kad tur notiek Ministru kabineta sēdes, tikšot organizēts protesta mītiņš.

Tomēr pārliecība vai šādas ģimenes ārstu aktivitātes dos rezultātu, nav. Daļa ģimenes ārstu atbalstītu protesta akcijas, lai palielinātu veselības aprūpes budžetu, savukārt pārējie jautājumi būtu risināmi sarunu ceļā, ko lauku ģimenes ārsti veiksmīgi darot, piemēram, parakstot asociācijas līgumu.

Nākamnedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā Jūrmalas rezidencē uzņems veselības ministru Gunti Belēviču, lai uzklausītu viņa redzējumu par veselības nozarē paveiktajiem un iecerētajiem darbiem.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl