Ģimenes ārsti sola pacientiem izdalīt Belēviča un Kučinska telefona numurus

Komentāri

Veselības ministrs Guntis Belēvičs, komentējot ģimenes ārstu pieteikto protesta formu – izdalīt pacientiem amatpersonu tālruņu numurus, lai tie zvana viņiem un sūdzas par nepieejamajiem pakalpojumiem – šodien paziņoja, ka ir gatavs atbildēt uz iedzīvotāju telefona zvaniem, ja tādi pienāks uz darba telefonu ministrijā.

Bet ja cilvēki zvanīs uz viņa privāto tālruni, atbildes, visticamāk, nebūšot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrs neesot informēts pret ko Latvijas Ģimenes ārstu asociācija maijā grasās protestēt, tomēr viņš pievienojas prasībai palielināt veselības aprūpes finansējumu.

Kādā no maija otrdienām, pie valdības ēkas, notikšot protesta mītiņš, savukārt Ģimenes ārstu prakses vietās tikšot izvietoti veselības ministra un premjera tālruņi uz kuriem pacienti tikšot aicināti zvanīt, ja kāds no pakalpojumiem nebūs pieejams.

Ģimenes ārstu asociācijas sēde vakar nav notikusi bez asumiem. No asociācijas valdes atskaitīts ģimenes ārsts Andris Baumanis. Viņš, būdams asociācijas valdes loceklis ticies ar veselības ministru, kas asociācijas vadītājai radījis neuzticību.

Pats Baumanis uzskata, ka nav darījis neko nelikumīgu tikai centies risināt samilzušās problēmas veselības aprūpē, taču viņa aktivitātes aizvainojušas ģimenes ārstu asociācijas vadītāju, kura rosinājusi viņu atstādināt.

Andris Baumanis, ģimenes ārsts

Izmaiņas nozarē ir iespējams veikt diskutējot un sēžoties pie viena galda ar nozares ministru un runājot – tas ir gan ārstu, gan sabiedrības interesēs. Stāvot ar plakātiem vai streikojot mēs nespēsim neko izdarīt, jo nauda ne rīt ne parīt vairāk nebūs un paliks jautājums kā mēs to sadalīsim.

Pirmdien par iespējām uzlabot situāciju veselības aprūpes nozarē informēs mediķu arodbiedrība. Nākošnedēļ iecerēta arī veselības ministra un nozares pārstāvju tikšanās ar premjeru, kur tiks prezentētas nozarē plānotās reformas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl