Ģimenes ārsti priecīgi par e-veselības projekta atlikšanu. Varētu nestreikot!

Komentāri

Valdība pagarinājusi e-veselības projekta ieviešanu līdz nākamā gada septembrim. Atgādinām, ka iepriekš Veselības ministrija plānoja sistēmu iedarbināt jau 1. decembrī, tomēr asi protestēja ģimenes ārsti.

Pietiks laika sistēmu izmēģināt

Veselības ministrija bija iecerējusi decembrī ieviest nozīmīgas izmaiņas darba nespējas lapu izrakstīšanas kārtībā. Ārstam tās obligāti būtu jāformē elektroniski, jeb e-veselība sistēmā. Ar roku aizpildītā lapa nebūtu vairs derīga. Mediķi skaļi protestēja – sistēma neesot izmēģināta, dakteri neesot mācīti. Pēc asām debatēm valdība nolēma ieviešanu atlikt līdz nākamā gada 1. septembrim. Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide uzsvēra, ka tas ir pietiekams laiks, lai sistēmu izmēģinātu un saprastu, kā tā strādā. Pēc valdības pretimnākšanas dakteri varētu atteikties no streikošanas.

”Tā ir uzvara tādā nozīmē, ka beidzot ministri, valdība un arī premjers sākuši ieklausīties dakteros. Par protestu iespējamo atlikšanu vēl lemsim,” tūlīt pēc valdības sēdes norādīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Daudzi ārsti netic e-veselība dzīvotspējai

Sistēmas e-veselība izveide ilgusi 10 gadus, iztērēti aptuveni 11 ar pus miljoni eiro. Tās ieviešana vairākkārt atlikta. Nozares ministre Anda Čakša cer, ka nākamgad projektu beidzot izdosies iedzīvināt.

”Šobrīd šim projektam tiek sekots līdzi katru dienu. Es domāju, ka sistēma strādās jau ātrāk,” norādīja veselības ministre.

Tomēr ne visi ārsti tic, e-veselības dzīvotspējai.

”Es lāga neticu šim projektam, es neticu tiem cilvēkiem, kuri ilgus gadus ar to ir ”ķērnājušies”. Man ir sajūta, ka agri vai vēlu mēs būsim spiesti atzīt to, ka ar šo sadarīto blēdību neko izdarīt nevar,” dusmīgs pēc valdības sēdes bija Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

Valdības lēmums paredz, ka līdz nākamā gada septembrim e-veselība sistēmas lietošana būs brīvprātīga.

Lasi vēl