Komentāri

Situācija veselības aprūpes nozarē kļūst aizvien saspringtāka. Daļa mediķu vairs netic veselības ministra spējām stāvokli uzlabot.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija protesta akcijā pie valdības grasās skaļi prasīt nekavējoties atrisināt rindu problēmu pie speciālistiem un palielināt mediķiem algas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja valdība nereaģēs, ārsti varētu pieprasīt ministra Gunta Belēviča demisiju.

Nesakārtotību veselības aprūpes sistēmā izjūt aizvien vairāk cilvēku, un nav nozīmes, vai esi spēka gados, vai jau cienījamā vecumā.

Mūziķis Aigars Runčis līdz šim par rindu problēmām un speciālistu trūkumu bija dzirdējis no medijiem, taču tagad skaudro realitāti nākas izbaudīt uz savas ādas. Nesen viņam pasliktinājusies pašsajūta. Ģimenes ārsts izrakstīja nosūtījumu pie speciālista.

Stradiņa slimnīcā kā ātrāko iespējamo vizītes datumu nosauca 29. decembri, Austrumu slimnīcā vēl vispār neesot reaģējusi.

Notiekošo veselības aprūpē mūziķis raksturo īsi un skarbi – bardaks.

Arī ārsti nav gatavi klusēt. Maijā pie Ministru kabineta notiks Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas protests. Tajā ārsti pieprasīs steidzami risināt rindu problēmu pie speciālistiem un palielināt mediķiem algas.

Ja valdība uz prasībām nereaģēs, asociācijā turpinās rīkot protestus. Visi asociācijas biedri saņems ministra Gunta Belēviča tālruņa numuru. Arī pacienti varēšot viņam zvanīt un uzdot jautājumus.

No Belēviča izteikumiem arī var noprast, ka ātra risinājuma rindu problēmai nebūs.

Ministrs šo pēcpusdien tikās ar citu ģimenes ārstu organizāciju – Latvijas Lauku ģimenes asociācijas vadību. Šīs asociācijas biedri Veides plānotajā protesta akcijā, visticamāk, gan nepiedalīsies.

Kozlovska ar ministru panākusi vienošanos, ka no šā gada jūlija visas ģimenes ārstu prakses Latvijā mēnesī no valsts saņems par 140 eiro vairāk.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl