Ģimenes ārsti lūdz sniegt kodolīgāku informāciju par Covid-19 aktualitātēm

0 Komentāru

Jelgavas puses ģimenes ārstiem šodien bija iespēja Veselības ministrijas vadībai vēstīt, kas mediķiem šobrīd sarežģī dzīvi. Izrādās, ka daudzi gribētu no valsts iestādēm saņemt kodolīgāku informāciju. Patlaban ārsti teju reizi nedēļā saņemot jaunas noteikumu grāmatas, kurām ”izburties” cauri ir stipri apgrūtinoši, stāsta TV3 Ziņas.

Lai diskutētu par dažādām ar pandēmiju saistītām aktualitātēm, ģimenes ārsti un viņu palīgi šodien, 25. augustā, pulcējās Jelgavas pilī. Veselības ministrs Daniels Pavļuts stāstīja par piešķirto finansējumu nozarei, vakcinācijas aptveri, kā arī iztaujāja ārstus par to, kā viņiem veicas ar potēšanu pret Covid-19 savās praksēs.

”Jā, es mēģinu uzbāzties kaut vai ar vārdiem, – jūs esat gados veci, un atšķirība tomēr ir, ja jūs mirstat no vecuma vai hroniskas slimības, vai tomēr nāve no Covid-19 ar nosmakšanu ir nesalīdzināma,” skaidro ģimenes ārste.

”Nevakcinētie seniori ir tie, kas skaidri pateica, ka mēs nevakcinēsimies, principā viņi arī ir tie, kas spītīgi turas pretī. Vidējie, atvainojos, bet viņiem vienkārši ir ”piegriezts skābeklis”. Ja viņi grib iziet un darboties, viņi vakcinējas,” norāda kāda cita ģimenes ārste.

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs ārstiem klāstīja par slimības izplatības rādītājiem, bet Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji centās viest skaidrību dažādos ar vakcināciju un to blaknēm saistītos jautājumos. Ārsti arī ļoti aktīvi izmantoja iespēju uzdot sev svarīgos jautājumus, piemēram, ko darīt situācijās, kad pacients ir vakcinēts, bet jau pēc mēneša antivielu organismā vairs nav.

Šajā situācija kā atbilde izskanēja trešās vakcīnas devas nepieciešamība, par ko jau sākta diskusija valdībā. Ārsti aktīvi dalījās pieredzes stāstos, kā izdevies pārliecināt šaubīgos pacientus vakcinēties, kā arī uzklausīja padomus par to, kā tikt galā ar negatīvi un pat agresīvi noskaņotajiem vakcīnu skeptiķiem.

TV3 Ziņām mediķi pauda, ka šobrīd no valsts liels atbalsts būtu skaidra un kompakta, nevis haotiska un nepārtraukti mainīga, informācijas sniegšana kā viņiem, tā pacientiem.

”Vienkāršos, elementāros vārdos izskaidrot vakcīnas darbības principus. Ko tā vakcīna satur un kādas ir teorētiskās iespējas, ko tā izraisa. Vai bukleta, vai kāda video formātā,” norāda Dobeles ģimenes ārste Ilze Sproģe.

Savukārt ģimenes ārste no Jelgavas norāda, ka izmaiņu Ministru kabineta noteikumos pētīšana un analizēšana viņai aizņem daudz laika.

Šī gan nebija vienīgā reize, kad ģimenes ārsti ekspertiem varēja uzdot sev interesējošos jautājumus, jo jau tuvāko nedēļu laikā šādas konferences būs arī Liepājā, Rīgā un Valmierā.

0 Komentāru