Ģimenes ārsti izvirza ultimātu un ir gatavi piketēt kopā ar pacientiem

1 komentārs

Ģimenes ārsti protestā pie valdības ēkas pieprasīja veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS) trīs nedēļu laikā sagatavot plānu veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai. Pretējā gadījumā ārsti sola rīkot protestus kopā ar pacientiem un prasīt Belēviča demisiju. Tikmēr Ārstu biedrības šefs Pēteris Apinis trīs nedēļas negrib gaidīt. Belēvičam esot jāatkāpjas nekavējoties.

Gatavi ņemt mietus

Ģimenes ārsti pulcējās piketā pie valdības ēkas durvīm. Protestētāju noskaņojums bija kareivīgs. Savā starpā viņi aktīvi pārsprieda gadiem ilgi samilzušās problēmas veselības aprūpē. Ilgāk klusēt vairs neesot iespējams. “Es saprotu, ka uz magnētisko rezonansi ir garākas rindas. Taču, ja uz vienkāršākiem izmeklējumiem, pat uz rentgenu ir jāgaida nedēļām ilgi, tas vairs nav normāli,” piketā uzsvēra ģimenes ārsts no Rīgas Jānis Dreimanis. Uz jautājumu, vai pikets pie valdības ko mainīs, ģimenes ārsts no Jēkabpils Lonards Augusts atbildēja: “Jūs domājat, ka nē? Ko tad darīt? Bez plakātiem mums ir arī mieti. Ja nekas nemainīsies, mēs ņemsim mietus rokā!”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrs būtu jāpadzen

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas galvenās prasības – samazināt rindas uz izmeklējumiem, kas jau pārsniedzot saprāta robežas un nodrošināt algas palielinājumu visiem mediķiem. Asociācija izvirzīja nozares ministram Guntim Belēvičam ultimātu – trīs nedēļu laikā jāsagatavo plāns veselības pakalpojumu pieejamības uzlabošanai. “Ja prasības netiks īstenotas, lemsim par demisijas pieprasījumu Belēvičam,” akcentēja Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Ģimenes dakteru prasības atbalsta arī Ārstu biedrībā. Tās šefs bija kategorisks. Atbildot uz jautājumu, vai Belēvičam būtu jāatkāpjas, Apinis uzsvēra: “Es domāju, ka viņš ir jāpadzen. Pusotru gadu ir bijuši nepārtraukti solījumi. Pusotra gada laikā no līmeņa, kas ir starp Bulgāriju, Rumāniju un Lietuvu, esam pārvietojušies uz to joslu, kur ir Kirgīzija, Tadžikija un Ukraina. Tas attiecas uz mātes un bērna mirstību, tas attiecas uz dažādu slimību attīstību. Mēs neticamā kārtā virzāmies pretī nabago cilvēku izmiršanai,” dusmīgs ir Apinis.

Ministram esot plāns

Ministrs Belēvičs pie saniknotajiem ārstiem neieradās, jo devies komandējumā uz Barselonu. Toties atnāca ministrijas parlamentārais sekretārs, kurš akcentēja, ka ministram jau ir rīcības plāns, tikai jāgaida Pasaules Bankas saskaņojums.

Tikmēr ģimenes ārsti pauda neizpratni par ministra braucienu uz Spāniju, lai pārrunātu veselības aprūpes finansēšanas iespējamos variantus. Viņi atcerējās, ka jau pirms daudziem gadiem to darīja iepriekšējā ministre Ingrīda Circene, tātad Veselības ministrijai šīs rekomendācijas ir pieejamas.

Foto

Video

 

TOP komentāri

  • meitene
    0 0 0

    meitene

    Nost Belēviču!!!Tauta irar ģimenes ārstiem. Tas, kurš sajā gadā ir saskāries, ar nenormālo bardaku veselības aprūpē, zina, ka situācija ir ārkārtēja. Pat tie, kas iek visādi ārstējas par bargu naudu, tiek visādi mocīti, sūtīti no viena pie otra, bet katram par vizīti maksājotapm.40 eiro, par maksas izmeklējumu summām nemaz nerunājot. Šajā valstī cilvēks nav vērtība. Belēvičam jau sen bij āaiziet. Kurš sargā tik neprpfesionālu, neiejūtīgu, nejēdzīgu ministru???? Kučinskis? Gaida, lai vēl šeit allikusī tautas daļa apmirst vai par invalīdiem kļūst?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl