Ģimenes ārsti, iespējams, protestēs par slikto e-veselības sistēmas darbību

6 komentāri
Ģimenes ārsti, iespējams, protestēs par slikto e-veselības sistēmas darbību
Foto: f64

Gandrīz 400 ģimenes ārsti piektdien sapulcē lēmuši par protesta akciju, ko sāks rīkot jūlijā, ja e-veselības sistēma līdz tam laikam nedarbosies kā nākas.

Veselības ministre Anda Čakša maija sākumā solīja, ka divu mēnešu laikā e-veselība kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem. Ja jūlija sākumā, kad solītie divi mēneši būs pagājuši, sistēma vēl aizvien darbosies ar būtiskiem traucējumiem, tad dakteri sāks protestu un e-veselību vairākas dienas mēnesī nelietos.

“Ja redzēsim, ka e-veselības funkcionēšana nav pilnvērtīga, tas nozīmē, ka darba nespējas lapu un e-recepti mēs nevaram izdarīt 30 sekundēs, ka nav pilnvērtīgs zāļu reģistrs, kas mums sistēmā ir ļoti svarīga lieta, un ir traucējumi, tādā gadījumā mēs vienu dienu nedēļā nelietojam e-veselības sistēmu,” norāda Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Nejūtot uzlabojumus e-veselības darbībā, ģimenes ārsti arī atteiksies tajā veikt nākamās plānotās funkcijas, piemēram, elektroniski nerakstīs nosūtījumus pie speciālistiem. Tāpat ģimenes ārsti pieprasīs apturēt Veselības finansēšanas likumu, jo tas apdraudot pacientu veselību, īpaši mazāk aizsargātos Latvijas iedzīvotājus, un uzturēs prasību par finansējuma palielināšanu ģimenes ārstu praksēm.

6 komentāri