Ģimenei no Afganistānas atsaka vietu Garkalnes novada bērnudārzā

2 komentāri

Bēgļu integrēšanā sabiedrībā ne viss ir tik gludi. Sociālā tīkla Facebook grupā ar nosaukumu Gribu palīdzēt bēgļiem atrodams pārmetums Garkalnes novada bērnudārzam Langstiņos par atteikumu pieņemt afgāņu bēgļu bērnu.

Viņa ģimene ir deklarējusies Garkalnes novadā, taču nekāda palīdzība tai netiek solīta.

Ģimene no Afganistānas, kas tikko ieguvusi alternatīvo bēgļa statusu, vēlējās šonedēļ šajā Garkalnes novada bērnudārzā pieteikt savu bērnu. Neizdevās.

Facebook bēgļu atbalsta grupā tūlīt arī parādījās pārmetums Garkalnei, kas pieņemšot bēgļu bērnu tikai tad, ja afgāņu vecāki viņam iemācīs latviešu valodu.

Foto

Taču tas esot neiespējami, jo paši vecāki to neprotot. Garkalnes novada dome LNT Ziņām šo versiju sauc par nekorektu. Patiesībā iemesls esot garā rinda uz bērnudārzu – priekšā 46 bērni.

Alternatīva varētu būt privātais bērnudārzs. Garkalnes novadā tādi ir vairāki. Taču tur ar pašvaldības līdzfinansējumu nepietiks.

Pat ja bēglim uzreiz atrastos vieta pašvaldības bērnudārzā, šī pirmsskolas izglītības iestāde Langstiņos nebūtu šai situācijai gatava. Četrgadīgais afgāņu bēgļu bērns nerunā ne vārda latviski un arī ne angliski.

Bērnudārza audzinātāja skaidro, – valodas nezināšana iekļauj arī bērna drošības riskus, piemēram, viņš nespēs pateikt, ka sāp vēders vai galva. Speciāli asistenti, tulki būtu vajadzīgi pirmos mēnešus – vērtē pašvaldībā.

No valsts tiek finansēti mentori tikai pieaugušajiem bēgļiem, palīdzot nokārtot dažādas ikdienišķas lietas, taču šādi palīgi nedodas līdzi bēgļu bērniem uz bērnudārzu vai skolu.

Iekšlietu ministrija LNT Ziņām atzīst, – tulku nodrošināšana bēgļu bērniem skolās tik tiešām ir pašvaldību pienākums un finansiāls slogs, un diemžēl tās nevar pretendēt arī uz bēgļu uzņemšanas valstiskā plāna 15 miljoniem eiro.

Garkalnes novada dome situāciju sauc par absurdu.

Video

TOP komentāri

 • veiksme
  0 0 0

  veiksme

  Nēesmu dzirdējusi , ka latviešu bērniem , kas ir tikko ieradušies Anglijā , skolās vai bērnu dārzos dotu tulkus
 • omīte
  0 0 0

  omīte

  lai nu šie ""nabadziņi"" arī izbauda visus Latvijas "labumus"".Iezemieši stāv bērnudārzu rindā gadiem.Ko ta viņi iedomājas-viss ārpuskārtas?! Un ja kas nepatīk-lai jož uz savu tēvzemi ,atpakaļ neskatoties.Neviens tos te nesauca 21.gadsimtā.Lai aizstāv un cīnās par savu zemi.Kopj to.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl