Ģertrūdes ielas teātra izrāde no skatuves pārcēlusies uz internetu

Pievienot komentāru
Ģertrūdes ielas teātra izrāde no skatuves pārcēlusies uz internetu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Izrāde, kas no teātra pārcēlusies uz internetu. Tā varētu īsumā raksturot to, kas noticis ar Ģertrūdes ielas teātra izrādi ”Taņas dzimšanas diena”. Minētā interaktīvā izrāde ir ne tikai skatāma internetā, ”Taņas dzimšanas dienā” skatītāji kļūst par ciemiņiem, kuri kopā ar ar aktieriem piedalās izrādes veidošanā.

Izrādes ”Taņas dzimšanas diena” ģenerālmēģinājuma sākumā visi ir ieslēguši datorus un izmantojot video konferences iespējas, “sanākuši” kopā, lai nosvinētu Taņas dzimšanas dienu.

Izrādes režisors Mārtiņš Eihe arī piedalās svinībās. Režisors norāda, ka izrādes mainīgie viesi katru izrādi padara par unikālu: “Mēs precīzi zinām, ka no šī notikuma ejam uz to notikumu, bet tas, kas notiek pa vidu, tā skatītāju iesaiste, tas ir vienmēr atvērts, tur nekad nevar zināt, kas būs.”

Iepriekš izrāde notika, protams, teātra telpās. Ideja pārcelt “Taņas dzimšanas dienu” uz virtuālo pasauli pieder aktrisei Janai Ļisovai.

“Tad es domāju, ka mēs varam arī kaut kā pielāgot mūsu izrādi, kaut kādā veidā uzturēt to kopības garu, kaut vai virtuāli,” viņa saka.

Kā jau dzimšanas dienā jubilārs tiek sveikts ar dziesmām. Aktieri un režisors norāda, ka teātra izrādes noteikti vislabāk skatāmas klātienē, taču arī interneta videi ir priekšrocības.

“Ja zālē viens ir viena galda galā un otrs otrā, tad stipri apgrūtināti. Es varu precīzi dzirdēt, ko skatītājs saka, kas tāpat ir apgrūtināti zālē. Noteikti tas atvērs durvis jaunām iespējām. Ir jāatrod plusi un varbūt tiešām turpmāk strādāsim tādā formātā. Bet, protams, teātrim vislabāk būt dzīvajā kontaktā,” teic režisors.

Taņai dzimšanas diena ir 9. maijā, tāpēc sarunu laikā tiek cilāti attiecīgi jautājumi, kas ir raksturīgi minētajam datumam. Pirmās dzimšanas dienas svinības būs vēl pirms 9. maija jau šajā sestdienā. Plašāka informācija Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā.