Gerhards par Rīgas domes atlaišanu: Uz šobrīd notiekošo demokrātisko bezatbildīgumu ir jāreaģē

3 komentāri
Gerhards par Rīgas domes atlaišanu: Uz šobrīd notiekošo demokrātisko bezatbildīgumu ir jāreaģē
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

“Rīgas domes atlaišana ir principiāls jautājums, un šī Saeima spēs pieņemt šo lēmumu,” – tā intervijā “900 sekundēm” pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Ministrs norāda, ka katru dienu ienāk arvien vairāk informācijas par pārkāpumiem Rīgas domē. Notikumi ap “Rīgas satiksmi” nav bijuši pēkšņi, jo jau iepriekš izskanējis prokurora brīdinājums un bijusi vesela virkne citu lietu, kas saistītas ar darba organizāciju, kā arī to, kā domes priekšsēdētājs uzņemas uz sevi visas pilnvaras.

“Tā vietā, lai veiktu secinājumus, pasākumus un būtu kāda rīcība, mēs redzam, ka Rīgas dome nedara neko – notiek uzticības balsojums domes priekšsēdētājam, un ar šādu formālu pasākumu tiek mēģināts visu šo nebūšanu [izbeigt],” pauž Gerhards.

Pēc viņa domām, uz šobrīd notiekošo demokrātisko bezatbildīgumu ir jāreaģē, tāpēc tiek izvērtēta konkrētās domes bezdarbība. Šis ir principiāls jautājums, jo ir ļoti daudz pārkāpumu, un, pēc Gerharda domām, šī Saeima spēs pieņemt lēmumu par atlaišanu. Viņš gan vērš uzmanību, ka Nila Ušakova atstādināšana realitātē Rīgas domē neko nemainītu.

“Šeit bieži vien izskan kaut kādas procedūras, ka vispirms būtu jāatstādina domes priekšsēdētājs, bet pēc tam dome. Bet šīs ir divas pilnīgi savādākas lietas. Pēc likuma loģikas pirmais pasākums 91. pantā ir par domes atlaišanu un tikai pēc tam 93. pantā ir runa par domes priekšsēdētāja atstādināšanu. Šeit nav tādas procedūras, kas būtu jādara soli pa solim, bet ir konkrēti norādīts, kas notiek, ja dome atkārtoti nepilda likumus,” saka Gerhards.

Šobrīd Tieslietu ministrija ir saskaņojusi likumprojektu un veic tā juridisko analīzi, bet Valsts kanceleja ir norādījusi, ka, lai politiķi pieņemtu lēmumu, iespējams, būtu nepieciešams vairāk informācijas.

“Kā redzam katru dienu, šī informācija parādās arvien vairāk un vairāk. Vakardienas “Rīgas satiksmes” valdes pagaidu priekšsēdētāja Matīsa kunga paziņojums, ka tūlīt būs jāatmaksā 200 miljoni. Es domāju, ka šādas nebūšanas nāks ārā arvien vairāk. 200 miljoni katram rīdziniekam ir milzīga summa,” saka ministrs

3 komentāri