Gerhards apturēs Jūrmalas teritoriālā plānojuma grozījumus

0 Komentāru
Gerhards apturēs Jūrmalas teritoriālā plānojuma grozījumus
FOTO: LETA ()

Jau martā Jūrmalas domē tika pieņemti Jūrmalas teritoriālā plānojuma grozījumi, kuri tika apstiprināti bez garām debatēm. Izmaiņas atbalstīja vienpadsmit pašvaldības deputāti no piecpadsmit. Tomēr šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards plāno apturēt Jūrmalas domes saistošos noteikumus par pilsētas teritorijas plānojumu, kas attiecas uz Apbūves noteikumiem, ziņo TV3 Ziņas.

Ministrs apturēs Teritoriālā plānojuma grozījumu grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un Apbūves noteikumu apakšpunktus. Saskaņā ar likumu ministrs var izdot rīkojumu apturēt saistošo noteikumu darbību, ar kuriem apstiprināts teritorijas plānojums vai lokālplānojums, vai šo saistošo noteikumu daļu, ja konstatēti vietējās pašvaldības plānojuma izstrādes procedūras pārkāpumi vai neatbilstība normatīvo aktu prasībām.

Konkrētais ministra rīkojums stāsies spēkā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kā ziņots, jau pirms sēdes, kur plānojuma izmaiņas tika apstiprinātas pie pašvaldības pulcējās aptuveni 20 protestētāji, kas pret izmaiņām iebilda, akcentējot, ka vēsturiskā Jūrmalas pilsēta tiks izpostīta – tostarp apbūvēta pludmale un kāpu zona.

Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumi paredz vērienīgas izmaiņas pilsētas apbūves zonējumā, kā rezultātā tostarp varēs apbūvēt 2 zemes gabalus kāpu zonā, līdz 12 stāviem paplašināt viesnīcu Baltic Beach hotel, kā arī būs ļauts būvēt jaunas daudzdzīvokļu mājas. Pērn par plānojuma izmaiņām tika rīkotas piecas publiskās apspriešanas. Pašvaldības piedāvātās izmaiņas ilgstoši kritizē Jūrmalas aizsardzības biedrība, uzsverot, ka iebildumus, par kuriem parakstījušies 1000 jūrmalnieki un vēl tūkstoš pilsētas viesu, pašvaldība ignorējusi.

Plašāk par ministra lēmumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru