Ģērbušies speciālos tērpos Rēzeknes vēlēšanu iecirkņa darbinieki dodas pie vēlētāja uz mājām

9 komentāri
Ģērbušies speciālos tērpos Rēzeknes vēlēšanu iecirkņa darbinieki dodas pie vēlētāja uz mājām
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Iedzīvotāji arī varēja līdz šodienas plkst. 12.00 pieteikt balsošanu mājās. Mājās pieteikt balsošanu tika aicināti cilvēki, kuri paši nevar nokļūt uz iecirkni, atrodas pašizolācijā vai karantīnā.

Rēzeknes vēlēšanu iecirkņa darbinieki šodien devās arī pie kāda vēlētāja, kurš šobrīd atrodas karantīnā mājās, jo ir inficējies ar Covid-19.

Visā Latvijā vēlēšanu iecirkņa darbinieki uz mājām dodas arī pie cilvēkiem, kuriem ir kustību traucējumi vai citas veselības problēmas. Tāpat arī tiek apciemoti balsot gribētāji sociālās aprūpes iestādēs. Piemēram Valmieras novadā ārpus iecirkņiem vēlēt gribēja vairāki simti iedzīvotāji, no kuriem pansionātos – 80 personas, slimnīcā – 10 personas, cietumā – 5 personas, bet kopumā dzīvesvietā – 302 personas, no kurām karantīna esošās – 3 personas un pašizolācijā – 3 personas.

Pašvaldību vēlēšanās līdz plkst.12, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 21,49% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

9 komentāri