Ģenerālprokurors neuzskata, ka Rimšēviča lietas izmeklēšanai būtu nepieciešami gadi

0 Komentāru
Ģenerālprokurors neuzskata, ka Rimšēviča lietas izmeklēšanai būtu nepieciešami gadi
Foto: LETA

Pašlaik nav pamata uzskatīt, ka Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietas izmeklēšanai būtu nepieciešami gadi, tā laikrakstam “Dienas Bizness” norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš uzsver, ka ir ieinteresēts, lai uzsāktais process ātri tiktu novests līdz galam, noskaidrojot patiesību, jo tajā ir iesaistīta ļoti augsta valsts amatpersona, kura ieņem amatu Eiropas Centrālajā bankā.

Jau iepriekš rakstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320. panta 4. daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots arī uzņēmējs Māris Martinsons. Viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik banku”. Lieta, iespējams, varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimšēviča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Rimšēvičs jau vairākkārt paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

0 Komentāru