Ģenerālprokurors atklāj jaunas detaļas par viņa iespējamo noklausīšanos

2 komentāri

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers paudis nopietnas aizdomas, ka viņa mājā savulaik tikusi ievietota noklausīšanās ierīce.

Ģenerālprokurors publiski neatklāj, kurš viņu varētu būt noklausījies. Tiesa gan, vienlaikus saistībā ar informācijas vākšanu par viņu un viņa ģimeni, Kalnmeiers piesauc Jutas Strīķes vārdu.

Pretlikumīgajās darbības, kas, iespējams, veiktas pret ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, viņš atzinis laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze”. Kalnmeieram ir pamats uzskatīt, ka vairākas reizes notikusi nelikumīga iekļūšana viņa dzīvesvietā.

Vairāk detaļu par notikušo ģenerālprokurors atklāj LNT Ziņām. Viņš ir identificējis vismaz trīs gadījumus, kad kāds iekļuvis viņa mājā. Pirmā reize bijusi pirms aptuveni pieciem gadiem.

Ēriks Kalnmeiers
ģenerālprokurors

Redziet, ir iespēja katram savā dzīvesvietā veikt zināmus drošības pasākumus elementārus. Kaut vai uz atvilktnītes uzlipināt kaut ko, ko atverot, ja kāds ir atvēris, var konstatēt. Kaut kāda noteikta priekšmetu secība, lai piekļūtu kādai atvilktnei vai skapim, ir jāpārvieto. Un tur ir atsevišķi knifiņi, kurus pēc tam atjaunot nevar. Un es konstatēju, ka visas manas šīs drošības atzīmītes bija bojātas.

Taču nekas toreiz neesot bijis nozagts.

Ēriks Kalnmeiers
ģenerālprokurors

Es domāju, tas bija vienkārši tā, katram gadījumam paskatīties, kā viņš dzīvo, ko viņš ēd. Un ja nu veiksmīgi pēkšņi izdodas ko atrast. Bet pēdējie divi gadījumi, tie ir konkrēti, kad es esmu pilnīgi pārliecināts, ka notika iekļūšana mājā. Abi divi gadījumi ir saistīti ar to, ka mans suns pēkšņi sāka “lidot”.

Abos gadījumos kāds esot izlaidis ārpus nožogotās teritorijas viņa suni, kurš pēdējā reizē esot arī sazāļots. Ģenerālprokuroram ir aizdomas, ka nelikumīgā iekļūšana viņa mājā notika tāpēc, lai vispirms 2016. gadā ievietotu noklausīšanās ierīci, un pēc tam, pērn pavasarī, to izņemtu.

Ēriks Kalnmeiers
ģenerālprokurors

Suns bija no teritorijas izlaists ārā. Tas man radīja pamatotas aizdomas, ka ir notikusi iekļūšana mājā. Un tad jau es to sasaistīju ar pirmo gadījumu, kad mans suns arī pēkšņi “pārlidoja” pāri žogam nesaprotamā veidā. Tad es sapratu, ka acīmredzot notika aparatūras izņemšana. Un šis tehniskais darbinieks, nodrošinājuma darbinieks, kurš acīmredzot bijis pietiekoši neuzmanīgs, – viņam viena sīka detaļiņa izkrita. Iepriekšējā dienā paklājs, kas ir mājā, kurā es pēc tam šo detaļu atradu, tika ar putekļu sūcēju tīrīts. Tur nevarēja palikt nekas. Un es šo nieciņu atradu uz grīdas. Simtprocentīgi, ka tas nav mans nieciņš. Un tas arī nevarēja uzrasties. Tas ir tāds nieciņš, kurš ir saistīts ar tehniskām lietām. Es domāju, ka tas ir reāls fakts.

Par to viņš informējis kādu no drošības iestādēm un detaļu atdevis “tur, kur vajag”, neko plašāk nekomentējot.

Ēriks Kalnmeiers
ģenerālprokurors

Es nevaru nosaukt nevienu personu, kura būtu to darījusi. Un ne pret vienu personu es nekādas konkrētas aizdomas neizvirzu.

Tiesa gan jau 2010. gadā, kad sāka samilzt konflikts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), Kalnmeiers esot saņēmis ziņas, ka informāciju par viņu un viņa ģimeni esot likusi vākt KNAB toreizējā priekšnieka vietniece Juta Strīķe un KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas toreizējais priekšnieks Juris Jurašs.

Intervijā LNT Ziņām Juta Strīķe, norādot, ka bez ģenerālprokurora ziņas neesot iespējams veikt nekādas operatīvās darbības, pauda uzskatu, ka Kalnmeieram ir vajāšanas mānija.

Juta Strīķe
bijusī KNAB priekšnieka vietniece

Latviešiem ir ļoti labs sakāmvārds: “Suns zina, ko ēdis”. Un Kalnmeiers labi zina, cik daudz viņš ir sastrādājis. Tāpēc viņam šī vajāšanas mānija attīstās.

Savukārt ģenerālprokurora aizdomas, ka viņš ticis noklausīts, Strīķes vērtējumā nav uztveramas nopietni.

Juta Strīķe
bijusī KNAB priekšnieka vietniece

Man ir tikai viena versija, ka to varēja izdarīt tikai citplanētieši. Tā ir vienīgā atbilde, kas man nāk prātā. Es nebrīnītos, ka viņš ir arī kādu “šķīvīti” tajā naktī redzējis debesīs.

Tikmēr Kalnmeiers uz jautājumu, kāpēc tikai tagad izvēlējies atklāt aizdomas par viņa noklausīšanos, atbild, ka uz šādu rīcību viņu pamudinājuši mēģinājumi parlamentārās izmeklēšanas komisijā viņu pataisīt par “sliktāko cilvēku valstī, kurš piesedzot noziegumus”.

Ērika Kalnmeiera paziņojums bijis pārsteigums premjerministram Mārim Kučinskim. LNT rīta ziņu raidījumā “900 sekundes” viņš sacīja, ka tik nopietnas amatpersonas izteikumi nedrīkst palikt neizmeklēti.

Māris Kučinkis
Ministru prezidents, ZZS

Ģenerālprokurors ir ļoti, ļoti svarīga, nopietna persona. Es domāju, ka viņam ir jāsaka kaut kas vairāk. Es domāju, ka tādas lietas ir jāizmeklē.

Premjers arī plāno sarīkot ārkārtas tikšanos ar ģenerālprokuroru.

TOP komentāri

 • Raitis
  +2 +2 0

  Raitis

  Lembergs Rīdzenes sarunās izteicās, ka jāsadod Maizītim "pa rīkli", un panāca, ka Maizīša vietā par ģenerālprokuroru ievēlēja savu cilvēku Kalnmeieru. Tā lūk!
 • s
  0 0 0

  s

  Kalnmeiera skaidrojumi atbilst pamatskolas limenis-tā padsmitnieki izskaidro savus grēciņus.Komiisijas laikā neizdevās apliet ar samazgām izmeklētājus, nu ir nākošais solis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl