Ģenerālprokurors: Jāstrādā pie tā, lai uzlabotos sabiedrības vērtējums

1 komentārs
Ģenerālprokurors: Jāstrādā pie tā, lai uzlabotos sabiedrības vērtējums
EDIJS PĀLENS, LETA

Jaunajam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam 13. jūlijs ir pirmā diena amatā. Apsveikumu ar stāšanos amatā viņš klātienē saņēma no Valsts prezidenta Egila Levita.

Stukāns iepazīstināja Valsts prezidentu ar savu redzējumu par prokuratūras darba pilnveidošanu.

”Es novēlu jums sekmīgu darbu jaunajā amatā, un lai jums izdodas sasniegt mērķtiecīgi izvirzītos uzdevumus prokuratūras darbā!” ģenerālprokuroram novēlēja Levits.

Levits izjautāja par dažādiem prokuratūras darbības aspektiem un ģenerālprokurora redzējumu par nepieciešamo darbu jomas pilnveidošanai. Tika pārrunāts, kā Stukāns plāno strādāt pie personālvadības jautājumiem un šobrīd vakanto prokuroru vietu aizpildīšanas, kā arī prokuroru apmācības nodrošināšanas specifiskajos jautājumos. Tāpat tika spriests par prokuratūras un Valsts policijas turpmāko sadarbību.

Sarunā abas puses arī pieskārās tematam par Prokuratūras likuma pilnveidošanas iespējām.

Abas puses apspriedās par jaunizveidoto Eiropas Prokuratūru un Latvijas dalību un pienākumiem tās darbībā, esot vienisprātis, ka Latvijai ir jābūt aktīvai Eiropas Prokuratūras darbā un jāatrod tam nepieciešamie līdzekļi.

“Prezidentu interesēja šobrīd tieši šī kvalitāte, lai attieksme pret šo darbu mainītos, un, kā jau viņš norādīja, šis vērtējums no sabiedrības puses, no amatpersonu puses būtu kvalitatīvāks, salīdzinot ar to, kas varbūt ir šodien, lai varētu iespēju robežās uzlabot šo darbu,” skaidroja Stukāns.

Prezidents ar ģenerālprokuroru esot arī runājuši par personālvadības jautājumiem un daudzo – šobrīd vakanto – prokuroru amata vietu aizpildīšanu.