Komentāri

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis lūgs ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram izvērtēt, vai skandalozā Elīnas Pupiņas slepkavības lieta ir atbilstoši uzraudzīta un izmeklēta. Tā pagaidām ir vienīgā reakcija no valsts iestāžu puses uz jaunās sievietes ģimenes izmisīgajiem lūgumiem slepkavības lietu izmeklēt no jauna. Tuvinieki uzskata, ka likumsargi šajā lietā piesedz citu smagu noziegumu.

Vienai no skandalozākajām slepkavības lietām jauno laiku vēsturē beidzot izdevies pievērst arī politiķu uzmanību…. Noskatoties pārraidi no preses konferences, kurā nežēlīgi noslepkavotās Elīnas Pupiņas vecāki, izmisuma dzīti, demonstrēja pašu savāktos pieradījumus tam, ka meita izvarota, bet noziegums filmēts, iekšlietu ministrs nolēmis vērsties pie Kalnmeiera.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neko vairāk, kā lūgt viņu informēt par konkrētās lietas izmeklēšanas kvalitāti ministrs gan nevarot, jo citādi tā būtu iejaukšanās tiesas kompetencē. TV3 ziņas jau ziņoja, ka  Pupiņas piederīgie pārliecināti, ka uz apsūdzēto sola blakus Elīnas draugam Jānim Gaigalam, kuram pirmajā tiesu instancē piespriests 10 gadu cietumsods par meitenes nosišanu bez iepriekšēja nodoma, līdzās uz apsūdzēto sola būtu jāsēž vairākiem viņa paziņām, kuri pašlaik ir liecinieku statusā.

Pupiņu ģimene pieļauj, ka Gaigals sargā nozieguma līdzinātājus, lai izvairītos no bargāka soda par grupveida izvarošanu. Viņi apsūdz Valsts policiju, ģenerālprokuratūru un tiesu izvarotāju piesegšanā, jo minētās instances ir ignorējušas neskaitāmus lūgumus sākt jaunu lietas izmeklēšanu, veicot ekspertīzi lietiskajiem  pieradījumiem. Viņu vidū ir asiņaina apakšveļa, cepure ar izgrieztiem acu caurumiem, filmēšanai sagatavots dators,  un melna strēmele, kura ir neatņemams fetiša atribūts šausmu porno, kā arī video materiāli, kas liecina par gaigala vardarbīgajām nosliecēm.

Skandalozajai Lietai uzmanība pievērsta arī Saeimā.

Vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā (ECT) Pupiņu ģimene gan varēs tikai pēc galīgā sprieduma konkrētajā lietā. Drīzumā to paredzējusi skatīt Rīgas apgabaltiesa. Skaidrojot, kāpēc ignorēti ģimenes lūgumi, tiesa atbildību uzliek uz prokurora pleciem, kura  pienākumos ietilpst iespējamo vainīgo personu saukt pie kriminālatbildības, grozīt apsūdzību uz smagāku krimināllietas iztiesāšanā pirmās instances tiesā, ja kriminālprocesā iegūti pierādījumi, kas to apstiprina.

Tikmēr ģenerālprokuratūra turpina atteikties no jebkādiem komentāriem, aizbildinoties ar lietas atrašanos tiesā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl