Komentāri

Konkurence uz ģenerālprokurora amatu izrādījusies vien formāla. Augstākās tiesas priekšsēdētājs prokuratūras augstākajam amatam šodien nominējis līdzšinējo iestādes priekšnieku Ēriku Kalnmeieru. Par viņu labs iespaids radies Saeimas juridiskajai komisijai, kas paredz arī pārējo parlamentāriešu atbalstu Kalnmeiera kandidatūrai.

Ēriks Kalnmeiers šodien bija labā garastāvoklī. Savas izredzes atkārtoti tikt ievēlētam augstajā amatā viņš vērtē bez jebkāda satraukuma. Pat ja politiķi Kalnmeiera kandidatūru neatbalstīs, bez iztikas līdzekļiem viņš nepaliks.

Kā svarīgākos darbus nākotnē Kalnmeiers nosauc prokuratūras materiāli tehniskās bāzes sakārtošanu – savest kārtībā ēkas Rīgā, Ventspilī, Ogrē, ieviest modernākas datortehnoloģijas un garantēt normālus darba apstākļus prokuroriem. Uz jautājumu, vai pie prokuratūras grožiem nevajadzētu stāties jaunākam un enerģiskākam cilvēkam, Kalnemiers atbild izvairīgi.

Lai arī prokurori ir pārmetuši Kalnmeieram intereses un atbalsta trūkumu sarežģītu lietu izmeklēšanā, Saeimā par Kalnmeiera kandidatūru ir, lielākoties, pozitīvs novērtējums. Ģenerālprokurors pirmā termiņa laikā centies no politiskajām intrigām maksimāli izvairīties, un nevienam politiskajam spēkam uz varžacīm tā pamatīgi nav uzkāpis.

Savu kandidatūru ģenerālprokurora amatam bija izvirzījis arī Lemberga krimināllietas prokurors Jānis Ilsteris, kurš solīja krietni radikālākas metodes, kā uzlabot prokuratūras darbu, piemēram, izveidot iekšējās drošības biroju. Pēc pārrunām ar abiem kandidātiem Bičkovičs gan izvēlējās par labu rāmajam Kalnmeieram.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl