Ģenerālprokuratūra: Korupcijā apsūdzētais Vaškevičs ir slims uz mūžu

8 komentāri

Korupcijā apsūdzētais bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kurš dzīvo Austrijā, ir neglābjami slims uz mūžu. Līdz ar to Latvijā viņš, visticamāk, tā arī netiks tiesāts.

Par to trešdien, 1. novembrī, Saeimas Aizsardzības komisijas deputātus informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve. Vaškevičs jau gadiem dzīvo Austrijā, jo viņam ir izdevies pārliecināt Austrijas tiesībsargājošās iestādes par savu slikto veselības stāvokli. Tāpēc viņš netiek izdots tiesāšanai Latvijā.

Una Brenča
Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas virsprokurore

Ja mēs runājam par šo neglābjami slikto veselības stāvokli, tad tas bija atteikums, pamatojoties uz humānisma principiem, sakarā ar ko netika persona izdota Latvijai. Prokuratūra ir atkārtoti sūtījusi jautājumu par to, vai veselības stāvoklis nav uzlabojies. Pēdējā atbilde ir bijusi, ka šis neglābjamais veselības stāvoklis ir uz mūžu.

Deputātiem tas radīja jautājumu, vai Vaškeviča lietā Latvijas tiesībsargājošās iestādes ir spiestas atzīt savu bezspēcību.

Kārlis Seržants
Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētāja biedrs, ZZS

Mēs saprotam, ka, iespējams, tur ir visi tie ārstu atzinumi apmaksāti, noviltoti. Ko mēs reāli varam izdarīt šajā gadījumā? Mēs tikai varam aizsūtīt standarta pieteikumu ar piecās ailītēs ievilktiem ķeksīšiem un tikai skumt, ka mūs nesaprot?

Una Brenča
Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas virsprokurore

Principā mēs varam tikai skumt, jo dotajā gadījumā Austrija ir izmantojusi savas suverēnās tiesības atteikt personas izdošanu.

Ģenerālprokuratūras veikumu personu izdošanas lietās iepriekš asi kritizējis Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”), kurš trešdien komisijas sēdē nepiedalījās, jo ir komandējumā. Nespēja panākt personu izdošanu “skaļajās lietās”, viņaprāt, vājina valsti.

 

TOP komentāri

 • Anita VILNE-KAUCE
  +15 +13 -2

  Anita VILNE-KAUCE

  Normāla lieta, tādā uzpirktā korupcijas, zemē kā Latvija.Vaškevics,LEMBERGS,šĶĒLE,MAGONE,ŠLESERS,GODMANIS,REPŠE,tagad SADALES TĪKLI UTT-Visi slimi uz mūžu,noilgumi iestājušies.Kā saka -rullē tālāk.Nauda jau darboņiem un līdzzinātājiem-piesedzējiem NESMIRD.
 • s
  +9 +9 0

  s

  Interesanti-mums cilvēkiem ar amputētām kājām jāierodas uz ārstu komisijām personigi, lai var pārbaudit, vai kāja nav pieaugusi, bet te mediķi atzīst savu bezspēcību, ka gados samērā jaunu virieti nespēs izarstēt.
 • Luna
  +8 +7 -1

  Luna

  Tieši tā - pārāk daudz vienai mazai Latvijai slimo "uz mūžu"! Un - mēs varam tikai skumt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl