No amata gāzts Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs

0 Komentāru
No amata gāzts Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Lielas izmaiņas Latvijas futbola saimē. Futbola federācijas vadītājs Kaspars Gorkšs ceturtdien neizturēja federācijas opozīcijas biedru rīkotu neuzticības balsojumu un amatu spiests atstāt. Ārkārtas kongresa rosinātāji Gorkšam pārmeta bezdarbību Latvijas futbola sistēmas sakārtošanā. Tikmēr Gorkšs uzskata, ka neuzticība saistīta ar vēlmi pārņemt varu.

Pieprasījumu par Futbola federācijas ārkārtas kongresa rīkošanu un prezidenta Kaspara Gorkša atsaukšanu no amata bija parakstījuši vairāk nekā puse futbola federācijas biedru. Tie Latvijas bagātākās sporta federācijas vadītājam pārmeta tiesnešu sistēmas nesakārtošanu, finansiālo pārskatu problēmas, kā arī citu solījumu nepildīšanu kopš stāšanās amatā pērnā gada aprīlī.

“Kaspars nav paveicis nevienu no lielajiem darbiem. Vienīgā lieta, ko mēs tiešām varam ierakstīt viņa plusā, ir tā, ka ir 0,8 miljoni eiro no valsts budžeta piesaistīti, kur viņa lobējusī partija “Attīstībai/Par!” ir piešķīrusi futbola attīstībai. Tas ir vienīgais globālais plus, ko viņš ir izdarījis. Pārējās lietas nav. Darbu nav, futbolistu mums nav, sporta bāzes mums nav, stratēģijas mums nav,” uzskata Futbola federācijas biedrs Krišjānis Kļaviņš.

Lai Gorkšu gāztu, bija nepieciešamas vismaz 65 balsis. Un šogad jau otrais federācijas opozīcijas rīkotais apvērsums izdevās. Par Gorkša atsaukšanu nobalsoja 67 federācijas biedri. Bijušais federācijas prezidents sev adresēto kritiku jau kopš pirmās prezidenta amatā stāšanās dienas un biežus neuzticības balsojumus saista ar centieniem pārņemt varu.

“Skaidrs, ka tā jau ir tāda cīņa par varu un naudu. No vienas puses, tie ir kaut kādi vecā režīma mēģinājumi apslēpt nesaimnieciskās darbības sekas. Ne velti arī šie kongresu laiki ir ciešā sasaistē kaut vai ar to pašu Staiceles lietas izskatīšanu. Vai arī, kā mēs šobrīd esam ieskatījušies finanšu atskaitēs, par pēdējiem trim gadiem,” pauž Gorkšs.

Tāpat ceturtdien notika balsojums par trīs federācijas valdes locekļu atsaukšanu no amata. Atšķirībā no Gorkša valdes locekļi amatus saglabāja.

0 Komentāru