Gāzmaskās un specifiskos tērpos karavīri pilnveido savas prasmes starptautiskajās mācībās

Komentāri
Gāzmaskās un specifiskos tērpos karavīri pilnveido savas prasmes starptautiskajās mācībās
Foto: Ilze Vēbere

Šodien Ādažu poligonā notiek starptautiskās mācības ”Summer Shield XIV”, kur karavīri pilnveido savas prasmes upes šķērsošanā, ūdens attīrīšanā, pretuzbrukumos, medicīniskajā evakuācijā un citās aktivitātēs.

Mācības ”Summer Shield XIV” notiek no 17. līdz 30. aprīlim Ādažu poligonā. Gadskārtējās mācībās piedalās vairāk nekā 1200 karavīru no Latvijas, ASV, Bulgārijas, Igaunijas, Kanādas, Lietuvas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Rumānijas, Slovākijas un Vācijas, nodrošinot karavīriem iespēju trenēties starptautiskā vidē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad mācībās ”Summer Shield XIV” tiek trenētas plaša spektra kaujas atbalsta spējas – artilērijas, pretgaisa aizsardzības, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, kaujas inženieru un konstrukcijas inženieru un prettanku spējas. Mācībās prasmes uzlabo arī apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji un gaisa atbalsta kontrolieri, kā arī Medicīnas rota un transportēšanas apakšvienības.

Mācības ”Summer Shield” Latvijā notiek kopš 2004. gada, un sākotnēji to galvenais uzdevums bija sagatavot vienības dalībai koalīcijas spēku operācijā Irākā. Kopš 2014. gada mācības ir iekļautas NATO vingrinājumu un mācību sarakstā un tās ir atvērtas dalībai ikvienai no alianses dalībvalstīm. Pērn tajā piedalījās vairāk nekā 1300 karavīru.

Foto

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl