Gāzes tirgu plāno atvērt jau pēc diviem gadiem

Komentāri
Gāzes tirgu plāno atvērt jau pēc diviem gadiem
FOTO: LETA

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz Latvijā atvērt dabasgāzes tirgu. Paredzēts, ka dabasgāzes tirgus pilnībā visiem lietotājiem tiks atvērts 2017. gada 3. aprīlī.

Šajā pašā datumā Latvijas Gāzei ir pienākums izveidot divus juridiski neatkarīgus uzņēmumus – vienam jāpilda pārvades un uzglabāšanas pienākumi, bet otram – sadales un tirgotāja funkcijas.

Savukārt līdz 2017. gada beigām pārvades un uzglabāšana sistēmas operatoram jābūt pilnībā nodalītam no Latvijas Gāzes akcionāriem.

Likumprojekts šodien guva vienbalsīgu parlamentāriešu atbalstu, taču debatēs tam tika veltīta arī kritika. Tas vedina domāt, ka turpmākā likuma grozījumu skatīšana varētu nebūt tik raita.

Pašlaik Latvijas dabasgāzes tirgū darbojas viens uzņēmums – Latvijas Gāze, kas nodrošina visas funkcijas – dabasgāzes iepirkšanu, uzglabāšanu, pārvadi, sadali un tirdzniecību. Turklāt Latvijai patlaban ir tikai viens dabasgāzes piegādātājs – Krievija.

Lai grozījumi stātos spēkā, Saeimai tie jāpieņem vēl otrajā un trešajā lasījumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl