Gāzes ieroci reģistrē elektroniski vai vēršoties Valsts policijā

0 Komentāru
Gāzes ieroci reģistrē elektroniski vai vēršoties Valsts policijā
FOTO: LETA

Gāzes ieročus, kas iegādāti pirms 2011. gada, var reģistrēt elektroniski vai personiski ierodoties kādā no Valsts policijas reģionālo struktūrvienību Atļauju sistēmas nodaļām.

Lai veiktu elektronisku gāzes ieroča reģistrāciju, izmantojot portāla jauno e-pakalpojumu ”Ieroču reģistrācija, atļauju, licenču un sertifikātu pārbaude”, tajā jāreģistrējas ar kādu no trim autentifikācijas iespējām – ar internetbankas starpniecību, eID karti vai elektroniskā paraksta viedkarti, uzklikšķinot uz attiecīgās ikonas.

Savukārt, dodoties uz kādu no Valsts policijas Atļauju sistēmas nodaļām, jāņem vērā to pieņemšanas laiki, kurus var apskatīt Valsts policijas mājaslapā, sadaļā ”Kontakti”, tālāk spiežot uz ”Licencēšanas un atļauju sistēmas birojs”.

Lai reģistrētu gāzes ieroci klātienē, jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments un reģistrējamais ierocis, uz kura labi saredzams gravētais ieroča numurs. Reģistrācijas iesniegumā būs jānorāda savi personas dati, gāzes ieroča veids, marka, numurs, modelis un sērija.

Gāzes ieroču reģistrācija ir jāveic līdz šā gada 31. decembrim, to nosaka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma pārejas noteikumu ceturtais punkts.

Vēršam uzmanību, ka par gāzes ieroča (arī par dezaktivētas gāzes pistoles vai gāzes revolvera) un tā munīcijas aprites noteikumu pārkāpšanu, ar 2015. gada 1. janvāri būs paredzēta administratīvā atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Paredzētais naudas sods fiziskām personām būs no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot ieroci, munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

0 Komentāru