Gazas joslā asiņaini protesti pret ASV vēstniecības atvēršanu Jeruzalemē

1 komentārs

Šodien, 14. maijā, Jeruzalemē atvērta ASV vēstniecība , kas uz seno pilsētu pārcelta no Telavivas.

Tādējādi izpildīts ASV prezidenta Donalda Trampa solījums, ko tas deva decembrī reizē ar paziņojumu, ka Baltais nams Jeruzalemi atzīst par Izraēlas galvaspilsētu. Vēstniecības pārcelšana nav pa prātam palestīniešiem, kas vēlas, lai Austrumjeruzaleme nākotnē būtu Palestīnas galvaspilsēta.

No piekrastes anklāva mošeju skaļruņiem iedzīvotāji tika aicināti pievienoties “viena miljona” palestīniešu gājienam, cilvēki ar autobusiem un smagajām automašīnām tika vesti uz Izraēlas robežu. Savukārt tur izcēlās sadursmes ar Izraēlas spēkiem. Protestētāju un Izraēlas spēku sadursmēs uz Gazas joslas un Izraēlas robežas nogalināti 16 palestīnieši un vairāk nekā 500 ievainoti, paziņoja Gazas joslas Veselības ministrija. Šis protests izvērties par asiņaināko pēdējās nedēļās.

Atklāšanas ceremonijā, kas norisinājās pēcpusdienā, pulcējās vairāk nekā 800 viesu. Vēstniecība izvietota ASV konsulāta kompleksā, kas gan ir tikai pagaidu risinājums, līdz tiks uzbūvēta jauna pārstāvniecības ēka. Šis process varētu aizņemt vairākus gadus.

Gazas joslā šodien pat izsludināts ģenerālstreiks – slēgti uzņēmumi, skolas un bankas.