Gavēnis – badošanās vai ķermeņa un gara attīrīšana?

2 komentāri

2. Gavēt var dažādi!

2/4

Pareizticīgiem gavēni jeb badošanos uzskata par simbolisku gatavošanos Jēzus augšāmcelšanās svētkiem – Lieldienām. Viņi uzskata, ka 40 dienu ilgā atteikšanās no pārtikas ir dvēseles audzināšana.

Lielā gavēņa laikā ticīgie nedrīkst ēst gaļas ēdienus un lietot uzturā piena produktus. Ārsti un dietologi uzskata, ka gavēnis ir noderīgs cilvēka organisma attīrīšanai, jo šajā laikā organismam ir dota iespēja atbrīvoties no kaitīgajām vielām, toksīniem, kas bieži vien ir ikdienā patērētas pārtikas sastāvā.

Nav noslēpums, ka tieši šīs vielas rada traucējumus organismā un veicina priekšlaicīgu novecošanos.

Ir vērts kaut reizi mūžā pamēģināt!

FOTO: Flickr

FOTO: Flickr

Eksperti norāda, ka gavēt ir labi ne tikai organisma attīrīšanas pēc, bet arī tāpēc, ka tik ilga atturēšanās no ikdienā izmantojamiem pārtikas produktiem, dod cilvēkam iespēju pēc gavēšanas novērtēt ik dienā pašsaprotamas lietas, kā arī ievērojami uzlabojās garšas izjūta.

Ja pieņemam, ka gavēšana ir dvēseles audzināšana, tad tā ir iespēja mainīt paradumus un lietas, kas tev ikdienā nepatīk.

”Pirmo reizi gavēt mēģināju kādus četrus gadus atpakaļ, atteicos no gaļas, saldumiem, alkohola, piena produktiem, saldinātiem dzērieniem, kartupeļiem. Tas bija ļoti grūti un smagi, jo pēkšņi vienā dienā no savas ēdienkartes izslēgt tik daudz produktus, ir teju neiespējami. Godīgi sakot jutos ne visai labi, mocīju sevi. Tā nebija mana labākā pieredze, jo šis lēmums bija diezgan nenobriedis un nepārdomāts. Bet es mēģināju vēl un vēl, līdz saprotu, kas ir tas, kas der man,” tā portālam Skaties.lv par savu gavēšanas pieredzi stāsta Arita, kura, šogad gavē jau trešo gadu.

”Šogad no savas ēdienkartes esmu izsvītrojusi – alkoholu, saldinātus dzērienus, kviešu miltu izstrādājumus ( makaroni, maize, smalkmaizītes utt.), pusfabrikātus un fast food un esmu sākusi dzert ūdeni, teju trīs reizes vairāk, kā parasti. Šoreiz mans lēmums ir pārdomātāks, tādēļ arī nelaužu sevi tik ļoti, bet mēģinu izskaust no savas ikdienas vairākus ieradumus, piemēram, bulciņa pēc pusdienām, siermaizītes vakarā utt. Šogad gavēnis ir sakritis arī ar laiku, kad esmu sākusi aktīvi apmeklēt sporta nodarbības, tādēļ jūtos daudz labāk, man ir parādījusies papildus enerģija un motivācija darīt lietas, kuras kādu laiku esmu atstājusi novārtā,” piebilst Arita.

2. Gavēt var dažādi!

2/4
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

  • tito
  • Agnese
    0 0 0

    Agnese

    Raksta autoram vajadzētu precīzāk izzināt inform. par konkrētiem faktiem, praksēm baznīcās, savādāk pārāk daudz kļūdu. Diemžēl.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl