Gaveika: Lidmašīnas nogāšanās iemesls varētu būt dzinēja apstāšanās un pieredzes trūkums

4 komentāri
Gaveika: Lidmašīnas nogāšanās iemesls varētu būt dzinēja apstāšanās un pieredzes trūkums
Foto: LETA

Saldus novada Novadnieku pagastā vakar notikušās lidmašīnas nogāšanās iemesls varētu būt dzinēja apstāšanās, informē Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Gaveika.

Viņš skaidroja, ka šī iemesla dēļ lidmašīna varēja zaudēt ātrumu un pēc tam nogāzties. Pagaidām gan tā esot tikai versija, jo lidmašīna tikšot pārvesta uz angāru un veikta papildu izmeklēšana. Tāpat patlaban neesot skaidrs, kāpēc dzinējs apstājās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaveika norādīja, ka vēl nav arī informācijas, cik liela bijusi pilota pieredze, vadot lidmašīnu, taču viņš neizslēdza iespēju, ka pieredzes trūkums arī varēja būt viens no traģiskā negadījuma iemesliem.

Kā ziņots, vakar nogāzusies privāta lidmašīna, kuras pilots gājis bojā.

Nogāzusies vienvietīga lidmašīna, bojā gājis uzņēmējs, ar degvielas biznesu saistītā uzņēmuma “Draudzība” valdes priekšsēdētājs Jūlijs Kellers. Viņam bijusi pilota licence, un viņš bijis lidošanas entuziasts.

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs telefonsarunā raidījumam LNT Ziņas sešos iepriekš stāstīja, ka lidaparāts ir eksperimentālas kategorijas lidmašīna, ko Igaunijā būvējusi kāda privātpersona, no kuras to savukārt nopirka bojāgājušais. Lidaparāts aprīkots ar “Subaru” automašīnas dzinēju, lidmašīna nolidojusi 166 stundas, dzinējs nostrādājis 54 stundas, propellers – 24 stundas. Pēdējā pārbaude veikta šā gada 29.jūlijā, kad aģentūra izsniegusi apliecību, ka lidmašīna ir derīga lidojumam.

Kā liecina firmas.lv datubāze, 1953 gadā dzimušajam Kelleram piederēja 33,66% SIA Draudzība daļu. Uzņēmums, kuru Kellers vada kopš tā dibināšanas 1993.gadā, pērn strādāja ar 1,238 miljonu eiro apgrozījumu un 2989 eiro peļņu. Draudzība ir vienīgais uzņēmums, kurā Kellers bija līdzīpašnieks vai amatpersona.

TOP komentāri

  • Žagars
    0 0 0

    Žagars

    Lv aviacija rullē...katrs gaisā tiek kā māk, par ko jāpasakas mūsu jaukajai valdībai...tas ir tikai manuprāt....
  • karlis
  • jans

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl