Gauss: “airBaltic” šogad izdevās sasniegt būtiskākos izvirzītos mērķus

0 Komentāru
Gauss: “airBaltic” šogad izdevās sasniegt būtiskākos izvirzītos mērķus
IEVA LEINIŠA / LETA

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” šogad uzrādīja spēcīgus rezultātus un sasniegusi tās būtiskākos izvirzītos mērķus, aģentūrai LETA atzina lidsabiedrības valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

“Mēs sagaidām, ka šogad pārvadāsim vairāk nekā piecus miljonus pasažieru un sasniegsim 500 miljonu eiro ieņēmumus,” teica Gauss, piebilstot, ka gada deviņos mēnešos lidsabiedrība pārvadāja par 22% vairāk pasažieru nekā gadu iepriekš un piedāvāja lidojumus uz tādiem jauniem galamērķiem kā Štutgarte, Dublina vai Ļvova.

Viņš stāstīja, ka augustā “airBaltic” veiksmīgi emitēja obligācijas 200 miljonu eiro apmērā, tādējādi stiprinot uzņēmuma likviditāti un būtiski palīdzot lidsabiedrībai turpināt tās ilgtspējīgās izaugsmes kursu atbilstoši “Destination 2025” biznesa plānam.

Gauss norādīja, ka kopumā aviācijas tirgū turpina valdīt ļoti liela konkurence un ikviena lidsabiedrība pasaulē cenšas kļūt efektīvāka. Lidsabiedrības izjūt būtisku spiedienu, lai saglabātu to cenas zemā līmenī, tādēļ nozare katru gadu investē 15 miljardus ASV dolāru izpētē ar mērķi radīt arvien efektīvākas lidmašīnas.

“Tā kā mēs esam starp pasaules līderiem inovācijas un efektivitātes jomā, mēs esam izpelnījušies globālu uzmanību. Efektivitāte samazina mūsu izmaksas un ļauj nodrošināt zemākas lidojumu cenas, kā arī tālāk samazināt degvielas patēriņu un oglekļa dioksīda (CO2) emisijas, kas ir jautājums, kas kļūst aktuālāks Eiropas pasažieru vidū,” teica Gauss.

Viņš uzsvēra, ka “airBaltic” vēlas spēlēt vadošo lomu punktualitātē un ilgtspējā, kas ir būtiski, lai nodrošinātu ilgtspējīgu nozares nākotni.

LETA jau ziņoja, ka “airBaltic” peļņa pagājušajā gadā pieauga par 46%, sasniedzot 5,4 miljonus eiro, bet kompānijas ieņēmumi palielinājās par 18% un bija 408,7 miljonu eiro.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 70 galamērķiem, kā arī “airBaltic” piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas. Latvijas valstij pieder 80,05% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – gandrīz 20% akciju.

0 Komentāru