Gaujas senlejā celtas privātmājas interjers nodrošina latviešu dizainerei prestižu ASV balvu

14 komentāri
Gaujas senlejā celtas privātmājas interjers nodrošina latviešu dizainerei prestižu ASV balvu
Publicitātes foto

Dizainere Santa Meikulāne ieguvusi ”Amerikas Arhitektūras balvu 2017”. Viņa ir ieguvusi prestižo ”Amerikas Arhitektūras balvu 2017” par privātmājai ”VILLA A” izveidoto interjeru. Balva tiks svinīgi pasniegta Ņujorkā, ASV, 27. oktobrī.

”lolot design” un “OutofBox architecture” radītais privātmājas projekts jau uzvarējis starptautiskā arhitektūras un dizaina konkursā ”Architizer A+Awards”. Projekta autori ir arhitekti Pēteris Bajārs un Toms Loris, bet mājas interjeru veidojušas ”lolot design” dizaineres Santa Meikulāne un Zane Kubiloviča.

“Amerikas Arhitektūras balva” tiek pasniegta 41 kategorijā un ir viens no prominentākajiem konkursiem nozarē, kurā uzvarētājus izvēlas pieredzējusi žūrija vairāk nekā 30 cilvēku sastāvā. Meikulānes veidotais interjera dizains uzvarējis kategorijā ”Mājas interjers”.

Santa Meikulāne
Dizainere

Mēs dzīvojam globālā pasaulē, un radošums bez robežām ir jaunā mūsdienu realitāte. Tāpēc visam, kas top Latvijā, ir jātiek radītam ar apziņu, ka tas ir pietiekami labs pasaulei. Un nav no svara, vai tās ir nozīmīgas sabiedriskās celtnes vai privātmājas, jo videi ir vienlīdz liela nozīme gan makro, gan mikro līmenī.

Šeit apskatāmi visi ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017” uzvarētāji.

“VILLA A” interjers skatāms ŠEIT!

“VILLA A” ir brīvdienu māja, kas radīta, maksimāli respektējot unikālo Gaujas senlejas reljefu. Līmeņu starpība ļāvusi stāvajā upes nogāzē izvietot apjomu, kurš no katra skatu punkta rada atšķirīgu ēkas tēlu. Pret ielu pavērstā fasāde redzama vien pusotra stāva augstumā, ir maksimāli noslēgta un respektē klienta vēlmi pēc privātuma. Tikmēr dienvidu fasāde, kas slejās trīs stāvu augstumā, caur plašajiem stiklojumiem ļauj nolasīt ikkatru ēkas funkciju.

Ēkā realizēts “low-energy” princips – kompakts apjoms, teju noslēgta ziemeļu fasāde, minimāla ārējā virsma siltuma zudumu samazināšanai, bet plašie stiklojumi dienvidu un rietumu pusē paredzēti solārās enerģijas uztveršanai. Papildus devumu ēkas enerģijas patēriņa samazināšanā sniedz uz jumta izvietotie saules kolektori.

Ēkas pirmie divi stāvi veidoti masīvi monolītā dzelzsbetona konstrukcijās. Betona virsmas redzamas gan interjerā, gan eksterjerā. Trešais stāvs veidots atšķirīgs – ažūrs metāla karkass, kuru ieskauj plaši stiklojumi, nodrošinot 270 grādu panorāmu. Interjers veido un turpina ēkas askētisko tēlu – šeit dominē raupjas betona plaknes un plaši stiklojumi. Mājīguma sajūtu sniedz dabīgās ozolkoka virsmas un rūpīgi dizainētie elementi kā kamīna plakne un ažūrās metāla kāpnes.

Lasi vēl

  • Karlis Zile
    +7 +7 0

    Karlis Zile

    Protams par starptautisko atzinību prieks, bet būsim godīgi pret sevi un LV klimatu... vēlos redzēt objekta bildes pēc 1, 3 un 5 gadiem... interesē izmaiņas projekta risinājumā
  • Beatrise Kalnina
  • Aris Ramats

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl